3 fotele w nowej odsłonie

3 spore fotele z pięknymi giętymi podłokietnikami będą bohaterami dzisiejszej metamorfozy. To pamiątki po babci mojej znajomej, Karoliny. Postanowiła je odnowić i dać im drugie życie. Do zmiany kwalifikowały się: nieciekawy materiał obiciowy, trochę pogięte sprężyny i zniszczone drewno. Wszystko widać na tych zdjęciach:

Fotele art deco z giętymi podłokietnikami
Fotele do renowacji
Fotel art deco do renowacji przed metamorfozą
Nóżki starego fotela

Karolina i jej mąż kupili dla nich pikowaną tkaninę w trzech różnych odcieniach i zażyczyli sobie aby każdy fotel był inny a drewno pomalowano na biało. Tutaj powstało małe zamieszanie bo początkowo udało mi się przekonać ich aby drewno odnowić klasycznie i nie zamalowywać go farbą. Choć uzyskałam na to zgodę to później plułam sobie w brodę za ten pomysł. Mimo naprawdę solidnego szlifowania nie udało mi się aż tak dokładnie wyczyścić drewna by dało się je ładnie zabarwić na jasny dąb, który pasowałby do podłogi w domu właścicieli. Stara, ciemna bejca tak bardzo wżarła się w drewno, że w trakcie lakierowania stawała się miejscami znowu widoczna i kiepsko to wyglądało. Gdyby nowa bejca miała być ciemna ten problem by nie istniał ale żaden ciemny kolor nie wchodził w grę. Dlatego zdecydowałam się zrealizować pierwotny pomysł zleceniodawców i pomalować drewno na biało.  Dostałam na to zielone światło.

Tutaj widać moje zmagania:

Renowacja starego fotela
Szlifowanie podłokietników starego fotela
Renowacja foteli
Renowacja foteli starych z giętymi podłokietnikami
Malowanie nóżek foteli na biało
Malowanie mebli na biało

Gdy drewno było pomalowane zawiozłam meble do mojego tapicera a on zajął się resztą. Powymieniał różne elementy ze środka, podokładał trochę gąbek. Zrobił też piękne lamówki ze sznurka. Teraz siedziska i oparcia są odpowiednio twarde i nie skrzypią przy siadaniu. Spójrzcie jak to pięknie wyszło:

Fotele art deco po metamorfozie w pastelowych barwach
Pastelowe fotele art deco
Kolorowe fotele art deco
Pastelowe meble
Pastelowe meble - fotele po zmianie tapicerki
Odnowiony fotel art deco

Moim zdaniem fotele są przepiękne. Aż ciężko się z nimi rozstać a Karoliona, właścicielka tych cudeniek napisała mi na Facebooku taką opinię: Co tu dużo pisać -Asia to najbardziej twórcza osoba jaką znam. Każdy mebel który oddałam w te wspaniałe ręce dostał,,nowe życie”. Profesjonalizm plus szczypta szaleństwa w wykonaniu Asi cieszą moje oczy gdy codziennie spoglądam na wszystkie starocie w moim domu. Reasumując Joanno oddam każdy ,,zabytek” rodzinny w Twoje zdolne ręce!

Dzięki! Aż się zarumieniłam:)

Pastelowy fotel do pokoju dziecka
Fotele art deco po metamorfozie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *