Pokój w stylu scandi boho w bloku z wielkiej płyty

Pokój w stylu scandi boho w bloku z wielkiej płyty

Jakiś czas temu projektowałam tzw. duży pokój w bloku z wielkiej płyty. Pokój był niewielki i musiał spełniać wiele funkcji. Aranżacja miała uwzględniać strefę jadalni, miejsce do pracy zdalnej, miejsce do spania, przechowywanie ubrań i książek, sporo roślin  oraz częste przebywanie dwójki dzieci, kota i psa. Inwestorka zażyczyła sobie przytulnego wnętrza z gotowymi meblami, najlepiej z sieciówki. Część mebli i sprzętów była już na wyposażeniu mieszkania (przesuwane drzwi, szafa i stół). Miałam je w miarę możliwości wykorzystać.  Mój pomysł na ten pokój można zobaczyć na poniższych zdjęciach:

Pokój w stylu scandi boho

Salon w stylu scandi boho w bloku z wielkiej płyty
Moodboard kolorowy salon w stylu scandi boho
Duży pokój w bloku

Jak widać powyżej namówiłam klientkę na pokój w stylu scandi boho w dość odważnej kolorystyce. Kolor szałwiowy w połączeniu z musztardą i rudościami to jedno z moich ulubionych połączeń. Najbardziej niestandardowym rozwiązaniem w tym pokoju będzie kącik jadalniany z fragmentem pomalowanej ściany wylewającej się łukiem na sufit. Inwestorka jest na tyle szalona, że z entuzjazmem zaakceptowała ten pomysł. Poniżej widać dokładnie jak to będzie wyglądało:

Jadalnia w stylu scandi boho w salonie
Salon w stylu scandi boho
Łuk malowany na ścianie w salonie w bloku
strefa jadalniana w stylu scandi boho

Drugim wartym wspomnienia elementem w tym wnętrzu będzie orientalny kilim wiszący na ścianie nad narożną sofą. Z uwagi na delikatną konstrukcję ściany nie można w tym miejscu wieszać ciężkich półek dlatego wpadłam na ten pomysł z kilimem. Myślę, że taka dekoracja wprowadzi fajny klimat i pokreśli styl boho. Trzecim pomysłem, na który chciałam zwrócić uwagę, jest stara ale odnowiona nadstawka od kredensu wykorzystana jako szafka rtv. Dzięki wykorzystaniu takiego mebla z duszą wnętrze będzie przytulne, dość unikalne a na tym bardzo zależało inwestorce.  Reszta rozwiązań pochodzi głównie ze sklepu ze skandynawskim wyposażeniem. Schodkowo powieszone półki są ukłonem w kierunku kota Cześka, który z pewnością doceni ten zabieg i będzie mógł wdrapywać się na swoje miejsce obserwacyjne:) 

Kilim ścienny nad kanapą

Aranżacja  niewielkiego pokoju wielofunkcyjnego jest zwykle sporym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy trzeba liczyć się z ograniczonym budżetem.  Mam nadzieję, że tutaj udało mi się podołać zadaniu i po zrealizowaniu mojej wizji inwestorka poczuje się wreszcie w swoim mieszkaniu komfortowo. Dzięki odważnej kolorystyce i kilku zabiegom nawet meble z sieciówki prezentują się całkiem fajnie. Co myślicie o takiej aranżacji?

Przeczytaj jeszcze...

Aranżacja poddasza w domu jednorodzinnym

Jeśli podoba Ci się styl scandi i łuki malowane na ścianach na pewno zechcesz zobaczyć inny mój projekt…

4 thoughts on “Pokój w stylu scandi boho w bloku z wielkiej płyty”

  1. bardzo ciekawy projekt – podoba mi się zwłaszcza ta ruda kanapa. Rozglądałam się za szarą /grafitową jak u wszystkich ale ta ruda jest bardzo energetyczna i widzę, że fajnie pasuje z kolorem na ścianie który miałam na myśli 🙂 ogółem – inspirująca praca. Brawo!

    1. Joanna Kaźmierczak

      W tym przypadku nie musiałam się tym martwić bo już były zamontowane i mogłam je zostawić. Myślę, że Ty już dobrze wiesz co najlepsze na okna;) Pozdrawiam

  2. Super wygląda to połączenie kolorów. Fajnie że odbiega od typowego czarnego czy drewna. Wygląda świeżo i energetyzująco, świetna inspiracja <3

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *