Aranżacja salonu w stylu modern loft

Jakiś czas temu zostałam poproszona o pomoc w aranżacji salonu Kasi i Kuby. Para mieszkała w nim ze swoimi dziećmi już kilka lat a teraz chciała przeprowadzić  drobny lifting. Planowała malowanie, przeróbkę oświetlenia, zmianę witryny na szkło i zakup wyspy kuchennej, żeby zwiększyć powierzchnię blatu roboczego.  Małżeństwo nie miało jednak koncepcji, jak wnętrze powinno wyglądać i które konkretnie elementy wyposażenia wybrać. Salon z kuchnią  wydawał się dość ładny ale był trochę chaotycznie urządzony, bez polotu. Brakowało mu charakteru i bardziej określonego stylu. Para pragnęła mieć przytulne wnętrze ale dość minimalistyczne, bez żadnych zbędnych dekoracji i kurzołapów wymagających częstego sprzątania. Miałam zaproponować coś bez zasłon, obrazów, dywanów, kwiatów itp. ale żeby jednocześnie wnętrze było dość przyjemne w odbiorze. Hmmm czy tak się w ogóle da?    

Wnętrze przytulne ale bez zbędnych dekoracji

Zaproponowałam wnętrze w stylu modern classic + modern loft. Dość minimalistyczne ale całkiem ciepłe i rodzinne. Po metamorfozie na ścianach pojawią się dwa odcienie lekko beżowej szarości. W dwóch miejscach położona zostanie dekoracyjna czerwona cegła (jedna z podświetleniem led). Wokół słupa, na środku pokoju, przyklejone zostaną drewniane lamele. W roli oświetlenia górnego wystąpią czarne, industrialne i regulowane lampy na długich wysięgnikach. Dwa nowe meble: przeszklona witrynka i komoda będą idealnie pasowały do szafki rtv, którą już inwestorzy posiadają. Zastąpią inne stare meble, które pochodzą z wcześniejszego mieszkania a tutaj do niczego nie pasowały. Do kuchni trafi też upragniona wyspa. Żeby nie było zbyt nudno na tapecie za szarą kanapą, na poduchach i na siedziskach krzeseł w strefie jadalnianej pojawi się turkusowo-zielony wzór z motywem roślinnym. To bardzo ożywi wnętrze. Przekonałam też inwestorów, że jedna galeria z fotografii w czarnych, ujednoliconych ramkach zaplanowana na pustej ścianie na wprost schodów to dobre posunięcie. Będzie mniej więcej tak, jak na poniższych wizualizacjach:

ściana z cegłą podświetlana salon w stylu industrialnym
Wizualizacja komuterowa wnętrz Zgierz Łódź
Aranżacja salonu projektowanie i wizualizacja salonu w stylu loftowym Zgierz Łódź
Aranżacja salonu z kuchnią w stylu modern loft indutrialnym
Ścianka z lamelami w salonie
Tapeta w stylu urban jungle turkus i zieleń za kanapą
Scianka rtv na środku salonu - wizualizacja
salon w stylu modern loft - projekt wizualizacja
Salon w stylu modern loft - czerwona cegła i lamele
Ścianka za tv z lamelami projekt i wizualizacja
salon w stylu modern loft - projekt wizualizacja
Projektowanie wnętrz dekorowanie wizualizacje aranżacja Zgierz Łódź

Zaproponowany styl modern loft trafił w gusta Kasi i Kuby i projekt dość szybko doczekał się realizacji. Mimo, że nie ma tutaj zbyt wielu dekoracji wyszło całkiem fajnie. Nieprawdaż? 🙂 Spójrzcie poniżej na zdjęcia wykonane po realizacji:

Ściana z cegły podświetlona w salonie
Aranżacja salonu z kuchnią w stylu loftowym
Projektowanie wnętrz dekorowanie wizualizacje aranżacja Zgierz Łódź
Salon z kuchnią w stylu loft ścianka z lameli

Przeczytaj jeszcze...

4 thoughts on “Aranżacja salonu z kuchnią w stylu modern loft”

  1. Świetnie się prezentuje. Połączenie modern classic i modern loft bardzo mi się podoba. Plus za dużą oszczędność miejsca i zachowną przestrzeń. Brakuje mi tutaj tylko mebli dębowych. 😀 Pozdrawiam.

  2. Projekt doskonały choć zmieniłabym tapetę na coś bardziej delikatnego lecz całkowicie jestem za zastosowaniem cegły na ścianach. Wygląda to przepięknie. Sama przymierzam się by coś takiego u siebie zastosować w jadalni i przedpokoju. Upatrzyłam sobie płytki z elastycznego klinkieru Elastolith w podobnej kolorystyce jak na przedstawionych wnętrzach. Płytki te są ręcznie wykonywane i fanatastycznie imitują cegłę więc efekt powinien być równo piękny jak Wasz.

  3. Jak dla mnie cegła ozdobna wygląda najlepiej. Nie żadne tapety lamele czy panele ścienne. Fajnie z głębią i charakterem. Obczajcie np Ceglany Renesans i się zainspirujcie sami! Bez porównania.

  4. Zawsze podobały mi się salony połączone razem z kuchnią. Taka otwarta przestrzeń dobrze urządzona potrafi wyglądać naprawdę korzystnie. Zaprezentowana aranżacja bardzo mi się podoba – wszystko wygląda schludnie i przemyślanie. Dziękuję za inspirację! Może coś podobnego sprawdzi się również u mnie 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *