Aranżacja salonu w stylu modern loft

Jakiś czas temu zostałam poproszona o pomoc w aranżacji salonu Kasi i Kuby. Para mieszkała w nim ze swoimi dziećmi już kilka lat a teraz chciała przeprowadzić  drobny lifting. Planowała malowanie, przeróbkę oświetlenia, zmianę witryny na szkło i zakup wyspy kuchennej, żeby zwiększyć powierzchnię blatu roboczego.  Małżeństwo nie miało jednak koncepcji, jak wnętrze powinno wyglądać i które konkretnie elementy wyposażenia wybrać. Salon z kuchnią  wydawał się dość ładny ale był trochę chaotycznie urządzony, bez polotu. Brakowało mu charakteru i bardziej określonego stylu. Para pragnęła mieć przytulne wnętrze ale dość minimalistyczne, bez żadnych zbędnych dekoracji i kurzołapów wymagających częstego sprzątania. Miałam zaproponować coś bez zasłon, obrazów, dywanów, kwiatów itp. ale żeby jednocześnie wnętrze było dość przyjemne w odbiorze. Hmmm czy tak się w ogóle da?    

Wnętrze przytulne ale bez zbędnych dekoracji

Zaproponowałam wnętrze w stylu modern classic + modern loft. Dość minimalistyczne ale całkiem ciepłe i rodzinne. Po metamorfozie na ścianach pojawią się dwa odcienie lekko beżowej szarości. W dwóch miejscach położona zostanie dekoracyjna czerwona cegła (jedna z podświetleniem led). Wokół słupa, na środku pokoju, przyklejone zostaną drewniane lamele. W roli oświetlenia górnego wystąpią czarne, industrialne i regulowane lampy na długich wysięgnikach. Dwa nowe meble: przeszklona witrynka i komoda będą idealnie pasowały do szafki rtv, którą już inwestorzy posiadają. Zastąpią inne stare meble, które pochodzą z wcześniejszego mieszkania a tutaj do niczego nie pasowały. Do kuchni trafi też upragniona wyspa. Żeby nie było zbyt nudno na tapecie za szarą kanapą, na poduchach i na siedziskach krzeseł w strefie jadalnianej pojawi się turkusowo-zielony wzór z motywem roślinnym. To bardzo ożywi wnętrze. Przekonałam też inwestorów, że jedna galeria z fotografii w czarnych, ujednoliconych ramkach zaplanowana na pustej ścianie na wprost schodów to dobre posunięcie. Będzie mniej więcej tak, jak na poniższych wizualizacjach:

Podświetlona ceglana ściana w salonie w stylu modern loft
Salon z otwartą kuchnią w stylu modern loft
Lamele w salonie w stylu modern loft
Czerwona cegła w salonie w stylu modern loft
Tapeta w stylu urban jungle turkus i zieleń za kanapą
Scianka rtv na środku salonu - wizualizacja
salon w stylu modern loft - projekt wizualizacja
Salon w stylu modern loft - czerwona cegła i lamele
Aranżacja salonu w stylu modern loft

Zaproponowany styl modern loft trafił w gusta Kasi i Kuby i projekt dość szybko doczekał się realizacji. Mimo, że nie ma tutaj zbyt wielu dekoracji wyszło całkiem fajnie. Nieprawdaż? 🙂

Przeczytaj jeszcze...

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *