Co na okno zamiast firan?

Jeśli zastanawiacie się jak w niebanalny sposób udekorować okno to ten wpis jest dla Was. Pokażę Wam dziś jak poradziłam sobie z problematycznym oknem, w którym nie dało się zawiesić długich firan bo parapet łączył się z jednej strony z naszym kuchennym barkiem. Rolet nie chciałam bo już je miałam tylko po zewnętrznej stronie okien więc nie chodziło o to by zasłonić się przed wieczornym podglądaniem bo ta funkcja już była. Zależało mi raczej na miłej dla oka dekoracji, dzięki której okno nie będzie “łyse”. Wszystko wyjaśniłam w poniższym filmiku zatytułowanym “Co na okno zamiast firanek?”

Alternatywa dla firanek

Jak widać powyżej postanowiłam zastosować podwieszone doniczki z paprotkami, które zamontowałam na własnoręcznie zrobionych makramach.  Do ich produkcji wykorzystałam sznurek bawełniany. Wykonanie takiej jednej wiszącej makramy okazało się banalnie proste i zajęło nie więcej niż 5 minut.  Wszystkie instrukcje znalazłam na Youtube. Dzięki wiszącym doniczkom moje okno jest wreszcie zagospodarowane i wygląda całkiem ciekawie. Firanki są zbędne. 

Pomysł z wiszącymi doniczkami w makramach spodobał mi się na tyle by zastosować go także w kuchni na oknie nad zlewem. Tam jednak nie powiesiłam paprotek a zioła, których używam podczas gotowania. Mówię Wam: świetna sprawa!  Jeśli zastanawialiście się “co na okno zamiast firanek?” to już wiecie:) MAKRAMY z kwiatami!

1 thought on “Co na okno zamiast firan?”

  1. Hej!
    Zdradź mi proszę co to za firanka 🙂 myślałam nad makramą do okna ale Twoja opcja wydaje się lżejsza i świetnie pasuje z kwiatami wiszącymi które już posiadam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *