Dekoracje okien na Boże Narodzenie

Przedstawiam Wam pomysł na szybką, tanią i efektowną dekorację na Boże Narodzenie. Do jej wykonania potrzebujecie jedną rzecz, mianowicie: pisak kredowy do szkła. Takie flamastry dostępne są w sklepach z artykułami biurowymi i oczywiście w internecie. Ja kupiłam swój na allegro za jakieś 3 czy 4 zł więc nie jest to jakiś duży wydatek i zdecydowanie warto go ponieść. Przydaje się do robienia różnych grafik i napisów na szybach. Rysunki wykonane takim pisakiem łatwo zetrzeć więc nie są trwałe. Poniżej wklejam zdjęcia, na których widać w jaki sposób zrobiłam nim dekoracje okienne. 

rysunki świąteczne na oknach
rysunki świąteczne na oknach
rysunki świąteczne na oknach
rysunki świąteczne na oknach
rysunki świąteczne na oknach
rysunki świąteczne na oknach
rysunki świąteczne na oknach
rysunki świąteczne na oknach

Jak widać w tym roku postawiłam na malowane kamieniczki na oknach. Nie jestem zbyt dobra w rysowaniu ale efekt uważam za zadowalający. Mimo braku śniegu za oknem atmosfera w domu od razu zrobiła się nieco bardziej zimowa, świąteczna i trochę bajkowa a to bardzo odpowiada moim dzieciom. Nie da się ukryć, że przy tworzeniu tej dekoracji świetnie się bawiłam i miałam ochotę “opędzlować” wszystkie okna ale w porę się opanowałam. Jestem pewna, że Wy również będziecie mieli z tym problem bo malowanie po szybach uzależnia:)

Muszę przyznać, że bardzo lubię motyw świątecznych kamieniczek w zimowej scenerii. Być może pamiętacie, że rok temu pokazywałam Wam coś zbieżnego czyli kamieniczki zrobione z drewna. Było to znacznie bardziej pracochłonne ale równie wdzięczne zajęcie. Jeśli jeszcze nie widzieliście moich drewnianych domków zajrzyjcie koniecznie do wpisu, który podlinkowuję poniżej. Wystarczy kliknąć poniższe zdjęcie.

Świąteczne kamieniczki zrobione z drewna

Jak zrobić dekorację bożonarodzeniową z drewna, która podbija internet? Szczegóły we wpisie.

6 thoughts on “Dekoracje okien na Boże Narodzenie”

 1. Świetny pomysł a dekoracja wyszła “w świątecznym amerykańskim stylu” 😉 Takie kamieniczki, to jednocześnie interesujący pomysł na zazdroskę, która nie zabiera światła. Szkoda, że mój talent do rysowania jest zerowy, a koty pewnie taką dekorację przyozdobiły zaraz po swojemu odciskając noski i łapy 😀 Ale jest to bardzo kuszący pomysł na świąteczną ozdobę okna, więc kto wie, może…

  1. Joanna Kaźmierczak

   Dzięki za miły komentarz. Mój talent do rysowania też pozostawia wiele do życzenia ale to przecież nie chodzi o stworzenie jakiegoś super-dzieła. Myślę, że wcale nie musisz rezygnować z takich dekoracji przez koty. Na pewno ich zasięg jest ograniczony i można “maznąć” coś dużo wyżej:) Pozdrawiam!

 2. Pingback: Dekoracje okien na Boże Narodzenie – Nasze domowe pomysły

 3. Pingback: Dekoracje okien na Boże Narodzenie – Cudowne Wnętrza

 4. Pingback: Bieżnik na Boże Narodzenie - jak zrobić samemu z juty? DIY

 5. Pomysł genialny, w sumie nawet bez zdolności plastycznych może wyjść naprawdę fajny efekt, lub po prostu frajda dla dzieciaków i pamiątka:)
  podejrzewam, że wykorzystanie szablonów też może pomóc 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *