Home staging mieszkania na sprzedaż cz. 1

Home staging mieszkania na sprzedaż cz. 1

   W zeszłym tygodniu dostałam od pewnego biura nieruchomości ciekawe zlecenie. Chodziło o ekspresowy home staging mieszkania na sprzedaż w Łodzi. Dla tych co nie wiedzą o co chodzi wyjaśnię pokrótce, że home staging to przygotowanie nieruchomości do obrotu w taki sposób by spodobała się zainteresowanym i jak najszybciej znalazła nabywcę. Do zadań home stagera należy obejrzenie nieruchomości, przygotowanie raportu i wskazanie niezbędnych zmian oraz opracowanie koncepcji (projektu). Następnie home stager przygotowuje nieruchomość, wprowadza zaproponowane zmiany w życie,. Odpersonalizowuje wnętrza tak by były neutralne, kupuje/wypożycza akcesoria niezbędne do dekoracji i dekoruje wnętrza w taki sposób by spodobały się masowemu odbiorcy. Ja oprócz tego wszystkiego na zakończenie zrobiłam jeszcze stylizację i sesję fotograficzną. Potem przygotowałam zdjęcia do publikacji w ofercie o nieruchomości na sprzedaż. Jeśli jesteście ciekawi jak wyszedł mi home staging mieszkania na sprzedaż w Łodzi czytajcie dalej. Przy okazji dowiecie się jak ożywić beżowo-brązowe wnętrze bo z takowym miałam do czynienia. Dziś będzie wpis dotyczący aranżacji samego salonu a potem będą jeszcze kolejne. 

Salon przed home stagingiem

 Dwupokojowe mieszkanie, które miałam przygotować do sprzedaży było całkiem w porządku ale wydawało się dość smutne, bez charakteru. Właściciele wyprowadzili się z niego już jakiś czas temu i zostawili nieco opustoszałe wnętrza z częścią wyposażenia. Większy pokój pełniący funkcję salonu wyposażony był w brązową sofę, ciemnobrązowe meble, beżowo-brązowe zasłony i srebrny żyrandol. Na ścianie tuż nad sofą naklejony był napis-sentencja (brązowa). W sypialni była tylko rozkładana kanapa i półka ścienna. Mieszkanie nie przyciągało uwagi. Brązy i beże sprawiały nijakie wrażenie. Poniżej widać jak wyglądał duży pokój zanim się za niego zabrałam… 

 

Brązowe meble w salonie
Home staging nudnej nieruchomości
Metamorfoza beżowo-brązowego wnetrza
Metamorfoza mieszkania na sprzedaż

   Właściciele zlecili sprzedaż mieszkania agencji nieruchomości a biuro, żeby przyspieszyć znalezienie nabywcy i zwiększyć zysk ze sprzedaży zatrudniło mnie do home stagingu. Była ogromna presja czasowa bo wiadomo, że im szybciej się przygotuje mieszkanie tym szybciej będzie można opublikować ofertę i przeprowadzać prezentację nieruchomości potencjalnym klientom. Czas od przyjęcia przeze mnie zlecenia do oddania gotowego mieszkania wraz ze zdjęciami to tylko 4 dni. To dość krótko. Dobrze, że agentka zajmująca się sprzedażą tego mieszkania włączyła się w projekt i przemalowała grzejnik w sypialni i usunęła napis-naklejkę ze ściany w salonie. Dzięki temu mogłam skupić się na wymyślaniu koncepcji wnętrza, potem na gromadzeniu akcesoriów i samej dekoracji. 

Pomysł na home staging mieszkania w brązach i beżach

   Od razu po obejrzeniu mieszkania miałam plan by wprowadzić do niego trochę życia za pomocą koloru niebieskiego oraz połączenia stylu hampton z nutką boho. Pośredniczka nieruchomości dała mi na to zielone światło więc pełna zapału zabrałam się do pracy. Najpierw było kompletowanie akcesoriów dekoracyjnych. Potrzebowałam m.in. różne niebieskie, granatowe tekstylia, wiklinowe koszyki i srebrne ramki. Większość z nich miałam w swoich zasobach ale część musiałam zdobyć. Zanim udałam się z nimi do mieszkania ustawiłam sobie wszystko na stole w pracowni by potem dokonać selekcji. Zobaczcie sami ile się tego uzbierało…   

Akcesoria do home stagingu
akcesoria do aranżacji wnętrz

   Gdy  przewiozłam i wtargałam wszystkie moje dekoracje na 4 piętro bez windy byłam wykończona ale zaczęło się najfajniejsze czyli aranżacja. 

Dekoracje do home stagingu

   Po przestawieniu komody do sypialni, wyprasowaniu i zawieszeniu nowych zasłon oraz ustawieniu wszystkich dekoracji salon zmienił swoje brązowe oblicze. Zobaczcie co z wnętrzem zrobiło tych parę niebieskich rzeczy… 

Salon po home stagingu

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży
Mieszkanie na sprzedaż łódź
Niebieskie dekoracje stołu home staging mieszkania na sprzedaż
Niebieskie dekoracje wnętrz
Home staging nieruchomości Łódź Zgierz łódzkie
Jak przygotować nieruchomość na sprzedaż
Dekoracje wnętrz aranżacja wnętrz home staging
Szybkie metamorfozy wnętrz na sprzedaż
Home stagerka łódź Zgierz
Mieszkanie na sprzedaż dekoracje
Aranżacja wnętrz dekorowanie Łódź

   Nie wiem jakie jest Wasze zdanie ale zarówno moje jak i agentki z biura nieruchomości jest takie, że po home stagingu salon zmienił się nie do poznania. Zrobiło się jaśniej, bardziej pogodnie i przytulnie. Kolor niebieski wprowadził odrobinę świeżości, której ta nieruchomość potrzebowała.  Srebro nadało jej elegancji a zielone roślinki i dekoracje z trawy, które są teraz bardzo modne sprawiły, że salon jest nieco bardziej na czasie.  Wszystkie dekoracje wypożyczyłam agencji do czasu znalezienia nabywcy.  Mam nadzieję, że znajdzie się on niebawem a moja współpraca z biurem nieruchomości zaowocuje kolejnymi zleceniami. A jeśli sami chcielibyście skorzystać z moich usług jako home stagera na pewno Wam pomogę. 

Dajcie znać w komentarzu czy niebieski i brąz dobrze razem wyglądają a ja w międzyczasie przygotuję wpis o aranżacji sypialni.

Czytaj jeszcze...

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *