Jak odnowić skrzynię wojskową? Krok po kroku. DIY

Używana, drewniana skrzynia wojskowa to bardzo fajny materiał do odnawiania. Można taką nabyć za kilkadziesiąt złotych na przykład na Allegro, pomalować i wstawić do domu lub na balkon. Może służyć jako stolik, miejsce do przechowywania czy siedzenia. Tylko od nas zależy w jakim stylu wykończymy skrzynię. Warto jednak to zrobić bo pracy jest niewiele a  sukces raczej gwarantowany. 

Ja miałam w ostatni piątek przyjemność zmierzyć się z takim okazem:

Skrzynia wojskowa
Drewniana skrzynia wojskowa
Skrzynia wojskowa - wnętrze

Przywiozła ją do mnie klientka i kazała pomalować na biało z przecierkami. 

Ponieważ skrzynia była zrobiona z nieheblowanego, surowego drewna, z którego wystawało mnóstwo drzazg oszlifowałam ją trochę początkowo papierem ściernym a potem szlifierką usuwając przy okazji stare papierowe naklejki z oznaczeniami. Później pomalowałam całość białą farbą kredową. 

Malowanie skrzyni wojskowej
Malowanie skrzyni wojskowej na biało

Nierówności drewna nie ułatwiały malowania na szczęście nie musiałam robić tego szczególnie dokładnie. Jedna warstwa wystarczyła. Gdy wyschła zrobiłam małe przecierki, odpyliłam odkurzaczem i mokrą ścierką a brązową farbą akrylową naniosłam napisik:

Skrzynia wojskowa bielona

Później należało już tylko polakierować dzieło i odczekać aż wyschnie. Skończone!

Metamorfoza skrzyni wojskowej
Skrzynia wojskowa malowana - styl prowansalski
Malowana skrzynia wojskowa
Skrzynia z prowansalskimi grafikami
Wnętrze skrzyni wojskowej

Zapomniałam spytać w jaki sposób skrzynia wykorzystana zostanie przez właścicielkę. Gdyby była moja trafiłaby pewnie na taras jako stolik kawowy. Hmmmm może kiedyś sobie taką sprawię:) 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *