Jak wykorzystać starą szufladę?

Lubię gdy w aranżacji wnętrz wykorzystuje się pozornie niepotrzebne rzeczy. Sama często wymyślam sposób recyklingu jakiegoś grata ale przyznaję, że inspiracji szukam też w internecie. Klosz do lampy zrobiony ze starego durszlaka, stara okiennica z wmontowanym lustrem czy zagłówek łóżka zrobiony z podniszczonych drewnianych drzwi to zdecydowanie klimaty, które uwielbiam. 

Niedawno w moje ręce wpadła pewna zwykła sosnowa szuflada. Mebel, z którego pochodziła pewnie już dawno spłonął w piecu ale sama szuflada przetrwała do dziś i czekała, aż ktoś znajdzie dla niej zastosowanie. Zaczęłam się zastanawiać jak wykorzystać starą szufladę?…

Szuflada sosnowa - jak wykorzystać?

Ponieważ często wertuję internet pod kątem wnętrzarskich DIY w mojej głowie kiełkowało już mnóstwo pomysłów, co można z taką szufladą zrobić. W końcu podjęłam decyzję o przerobieniu jej na wiszącą półkę.

PÓŁKA ZROBIONA ZE STAREJ SZUFLADY

Przeszlifowałam trochę drewno, pomalowałam ciemnym, matowym lakierem a na dno wkleiłam docięty kawałek papieru ryżowego z motywem literek. Wśród mojej kolekcji starych gałek meblowych znalazłam taką, którą łatwo dało się przemalować na turkusowo. Po przykręceniu pomalowanej gałki powiesiłam moją szufladkę na ścianie w przedpokoju. Póki co będzie zastępować półkę na różne mniej lub bardziej dekoracyjne drobiazgi. 

Szuflada powieszona na ścianie jako półka

Półka zrobiona z szuflady

Szuflada jako półka ścienna

Myślę, że powieszona na ścianie szuflada wygląda dość oryginalnie i prezentuje się całkiem fajnie. Na razie takie rozwiązanie mnie zadowala ale jak mi się znudzi to ją zdejmę, dokręcę do niej wysokie nóżki i będzie pełnić rolę stolika na klatkę z chomikiem. Dzięki wysokim brzegom trociny nie będą wysypywały na podłogę:)

Stylizacja szuflady sosnowej

Szuflada po odnowieniu

Wnętrze szuflady wyklejone okleiną

Jak zamienić szufladę w półkę ścienną

A Wy? macie jakieś stare szufladki do wykorzystania? Robicie coś z nimi? Jaki macie pomysł na wykorzystanie starej szuflady?

Czytaj jeszcze...

Zachęcam do przeczytania tego wpisu. W jego połowie znajdziecie kolejny, zupełnie inny pomysł na wykorzystanie starej szuflady. 

Do tego projektu potrzeba co najmniej dwóch szuflad. Jeśli macie więcej to lepiej…

upcykling starych szuflad czyli jak wykorzystać stare szuflady

1 thought on “Jak wykorzystać starą szufladę?”

  1. Pingback: Kwietnik zrobiony ze starych szuflad - upcyklingowy projekt DIY

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *