Jak wykorzystać starą szufladę?

Lubię gdy w aranżacji wnętrz wykorzystuje się pozornie niepotrzebne rzeczy. Sama często wymyślam sposób recyklingu jakiegoś grata ale przyznaję, że inspiracji szukam też w internecie. Klosz do lampy zrobiony ze starego durszlaka, stara okiennica z wmontowanym lustrem czy zagłówek łóżka zrobiony z podniszczonych drewnianych drzwi to zdecydowanie klimaty, które uwielbiam. 

Niedawno w moje ręce wpadła pewna zwykła sosnowa szuflada. Mebel, z którego pochodziła pewnie już dawno spłonął w piecu ale sama szuflada przetrwała do dziś i czekała, aż ktoś znajdzie dla niej zastosowanie.

Szuflada sosnowa - jak wykorzystać?

Ponieważ często wertuję internet pod kątem wnętrzarskich DIY w mojej głowie kiełkowało już mnóstwo pomysłów, co można z taką szufladą zrobić. W końcu podjęłam decycję o przerobieniu jej na wiszącą półkę.

Przeszlifowałam trochę drewno, pomalowałam ciemnym, matowym lakierem a na dno wkleiłam docięty kawałek papieru ryżowego z motywem literek. Wśród mojej kolekcji starych gałek meblowych znalazłam taką, którą łatwo dało się przemalować na turkusowo. Po przykręceniu pomalowanej gałki powiesiłam moją szufladkę na ścianie w przedpokoju. Póki co będzie zastępować półkę na różne mniej lub bardziej dekoracyjne drobiazgi. 

Szuflada powieszona na ścianie jako półka
Półka zrobiona z szuflady
Szuflada jako półka ścienna

Myślę, że powieszona na ścianie szuflada wygląda dość oryginalnie i prezentuje się całkiem fajnie. Na razie takie rozwiązanie mnie zadowala ale jak mi się znudzi to ją zdejmę, dokręcę do niej wysokie nóżki i będzie pełnić rolę stolika na klatkę z chomikiem. Dzięki wysokim brzegom trociny nie będą wysypywały na podłogę:)

Stylizacja szuflady sosnowej
Szuflada po odnowieniu
Wnętrze szuflady wyklejone okleiną
Jak zamienić szufladę w półkę ścienną

A Wy? macie jakieś stare szufladki do wykorzystania? Robicie coś z nimi?

1 thought on “Jak wykorzystać starą szufladę?”

  1. Pingback: Kwietnik zrobiony ze starych szuflad - upcyklingowy projekt DIY

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *