Kanarkowe wydanie szafki z lat 70-tych

Nic nie poradzę na to, że zakochałam się w przerabianiu mebli, zwłaszcza tych z lat 70-tych ubiegłego wieku. Jak widzę taką szafeczkę na wysokich nóżkach i na wysoki połysk to już w mojej głowie uruchamia się proces wymyślania dla niej nowego image’u. 

Nie wiem czy to za sprawą nadchodzącej wiosny czy też zadzałały tu inne czynniki ale postanowiłam przemalować ją na jakiś jasrawy i orzeźwiający kolorek. Tym razem padło na kanarkową żółć.

Żeby było jeszcze ciekawiej cały blat ozdobiłam czarną pepitką. 

Na bokach szafeczki zrobiłam hipsterskie jelenie. Najpierw w kartce wycięłam sobie takiego jelenia nożyczkami a później za pomocą pędzla gąbkowego naniosłam jego wzór na mebel z obu stron.

Szufladę pomalowałam na szaro a drzwiczki do szafki ozdobiłam dwoma namalowanymi trójkątami.  

Polakierowałam wszystko kilka razy żeby mebelek był trwały i nie do zdarcia.

Na koniec zamontowałam nowe, błyszczące, metalowe gałki. 

Oto efekt:

Taka szafka wspaniale prezentować się będzie we wnętrzu o neutralnej kolorystyce. Idealnie sprawdzi się na przykład w pokoju, w którym dominują szarości. Rozświetli nudne otoczenie i z pewnością będzie niekwestionowaną gwiazdą wnętrza. Nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. 

Nie wiem jak Wam ale mnie szafeczka w nowym wydaniu bardzo się podoba. Wygląda jakby odmłodniała ze 30 lat. Szczególnie zadowolona jestem z tych błyszczących gałek, które postanowiłam tutaj zastosować. Dzięki nim mebel wygląda na droższy i jeszcze bardziej odjazdowy:)

Jeśli chcielibyście nabyć taki mebelek i cieszyć się jego wyjątkowym designem w swoim domu możecie to zrobić tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *