Aranżacja klatki schodowej
w domu jednorodzinnym

W zeszłym tygodniu w poniedziałek odebrałam telefon od spanikowanej klientki, która prosiła o przedstawienie pomysłu na aranżację klatki schodowej w domu jednorodzinnym. Zlecenie było na już bo ekipa remontowa umówiona była dosłownie za kilka dni a pomysłu na remont właściciele wciąż nie mieli. Wiedzieli, tylko że schody chcą pokryć kaflami imitującymi beton a ze ścian i sufitu ma zniknąć stara boazeria. Stara, drewniana balustrada też miała być czymś zastąpiona.  Reszty szczegółów klienci nie dopracowali. Gdy uświadomili sobie, że gładzie na ścianach i farba nie wystarczą by zrobić fajny efekt zadzwonili po pomoc do mnie. Oczekiwali pomysłu i wizualizacji bez wyszczególniania konkretnych produktów. Poprosiłam o wymiary pomieszczenia i nagranie filmiku ukazującego wnętrze w stanie aktualnym. Boazeria na wszystkich powierzchniach rzeczywiście była bardzo przytłaczająca i należało ją bezapelacyjnie zlikwidować. Dowiedziałam się, że klienci marzą o prostym, nieprzekombinowanym wnętrzu, raczej jasnym ale z jakimś ciekawym dekoracyjnym rozwiązaniem na wysokiej ścianie. Wstępnie myśleli o cegle albo jakiejś fototapecie. Chcieli też odwrócić uwagę od dwóch wystających grzejników, których miejsca nie można zmienić.

Aranżacja klatki schodowej jest dość wymagająca a czasu było bardzo mało. Zastanawiałam się czy uda mi się tak szybko coś wymyślić. Po dwóch dniach przedstawiłam klientom poniższą wstępną propozycję: 

Projekt klatki schodowej - wizualizacja

Klatka schodowa z lamelami
Klatka schodowa w stylu modern loft
Aranżacja klatki schodowej w stylu modern loft
Projekt klatki schodowej loft styl industrialny
Klatka schodowa w stylu modern loft
aranżacja klatki schodowej w stylu modern loft
Lamele na schodach i suficie na klatce schodowej
Klatka schodowa w domu jednorodzinnym projekt wizualizacja

Co na to klienci?

Zarówno zaproponowany styl jak i wszystkie inne rozwiązania od razu przypadły do gustu inwestorom. Podobno wstrzeliłam się w ich gusta w 100% i bardzo pomogłam. W przyszłym tygodniu wchodzi ekipa, która ma zrealizować ten projekt.  To było ekspresowe projektowanie;) Oby wszystko się udało!  Poniżej przybliżę Wam jeszcze mój zamysł. 

Klatka schodowa w stylu modern loft

Jak widać na powyższych wizualizacjach postawiłam na aranżację klatki schodowej w stylu modern loft. Zgodnie z wolą inwestorów schody i podłoga wyłożona zostanie gresem o wyglądzie szarego betonu. Stalowa balustrada w czarnym kolorze będzie pasowała do niego jak ulał. Wysoka ściana zostanie pomalowana na ciemny odcień szarości i ozdobiona naklejonymi drewnianymi lamelami, które pokryją jedynie górną jej część. Elementem przykuwającym uwagę będzie neon świetlny zrobiony na zamówienie. Klienci muszą teraz szybko podjąć decyzję jaki napis znajdzie się na neonie bo ten, który znalazł się na wizualizacjach jest na roboczo wymyślony przeze mnie ale chyba nie będzie tym docelowym.

Lamele znajdą się też na części sufitu. Za nimi zamontowane będzie oświetlenie led. Grzejnik zostanie ukryty pod ażurową osłoną nawiązującą wyglądem do drewnianych lameli. Osłona zostanie przedłużona na całą szerokość ściany. Dzięki temu będzie wrażenie symetrii. Pozostałe ściany pomalowane zostaną na jasny odcień szarości. Drugi grzejnik, który znajduje się na piętrze, dostanie podobną obudowę jak pierwszy a nad nim zawiśnie owalne lustro w złotej ramie. Ostatnim elementem dekoracyjnym będą złote ramki z ciemno szarym passe-partout i grafikami połyskujących map w środku.  Trzy czarne kinkiety ze złotymi akcentami uzupełnią całość. Będzie prosto, jasno i trochę elegancko. Dokładnie tak, jak chcieli inwestorzy 🙂

Jak urządzić klatkę schodową projektowanie schodów
Projekt klatki schodowej w stylu modern loft

Zobacz jeszcze...

Drewniane lamele to dość łatwy i coraz popularniejszy sposób na udekorowanie wnętrz. Można przyklejać je do ścian, sufitów albo robić z nich przepierzenia. W swoich projektach wykorzystywałam je wielokrotnie. Zobaczcie co można z nich zrobić…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *