Ławka ogrodowa zrobiona z krzeseł

Mój sąsiad, Pan Mariusz, robił niedawno u siebie w tzw. obejściu porządki. Postanowił załatwić wreszcie sprawę 4 bardzo starych zalegających w garażu krzeseł.  Nie bardzo miał pomysł co z nimi zrobić a nie chciało mu się bawić w ich pracochłonną i kosztowną renowację. Szkoda było mu jednak spalić ich w piecu. Wspaniałomyślnie postanowił mi je podarować i to dzięki niemu chwilę później zaczęła powstawać ławka zrobiona z krzeseł – moje ogrodowe DIY…

Jak przerobić stare krzesła na ławkę?

Na początku sama nie bardzo wiedziałam do czego je wykorzystam ale szybko zaświtało mi w głowie, że w moim komputerze mam w folderze pt. INSPIRACJE kilka zapisanych ciekawych pomysłów. Oto niektóre z nich:

Ławka zrobiona ze starych krzeseł - inspiracje

 

Ławka zrobiona ze starych krzeseł. Źródło: Printerest.com

Zrobiłam małą inwentaryzację moim nowym nabytkom. Wszystkie cztery pochodziły z jednego kompletu ale jedno mocno się wyróżniało. Najpiękniejsze krzesło było z podłokietnikami. Niestety w ogóle nie posiadało tylnej nogi. Ponadto jedno z trzech pozostałych krzeseł miało przednią nogę bardzo mocno zniszczoną a pozostałe nogi nadjedzone przez drewnojady. Poza tym wszystkie krzesła były trochę rozchwiane i wymagały klejenia.  

Stare antyczne krzesło z podłokietnikami

Renowacja starych rzeźbionych krzeseł

Najciekasze krzesło przypominające trochę tron postanowiłam zatrzymać do innego projektu a dziś na warsztat wzięłam tylko trzy pozostałe.

Zamierzałam je nieco przerobić, pomalować i stworzyć z nich kolorową ogrodową ławkę. Jeśli ciekawi Was jak wyszła moja ławka zrobiona z krzeseł czytajcie dalej…

Poniżej widać jak powstawała ławka: 

Farby kredowe do malowania mebli

Malowanie krzeseł farbą kredową

Jak wykorzystać stare krzesła i zrobić z nich ławkę?

Przeróbka starych krzeseł

Jak zrobić ławkę ze starych krzeseł?

Impregnowanie surowych desek

Kolejność wykonywanych przeze mnie prac może trochę dziwić ale na swoje usprawiedliwienie podam tylko fakt, że był to projekt, który wykonałam dla weekendowego relaksu przy udziale moich rozbrykanych córek. Pomagały aż nadto chętnie więc cięcie nóg wyrzynarką zostawiłam sobie na czas gdy wreszcie mi trochę odpuściły i poszły puszczać latawca.

W niedzielę rano polakierowane stelaże były już suche a zaimpregnowane deski przeschły na tyle, że mogłam zabrać się za ich skręcanie. Tutaj widać co wyszło:

Ławka zrobiona ze starych krzeseł

Przeróbki starych mebli

Ławka zrobiona ze startch krzeseł

Kolorowe meble ogrodowe

Krzesła przerobione na ławkę ogrodową

Jak zrobić ławkę ogrodową ze starych krzeseł?

Według mnie ławka zrobiona z krzeseł wyszła całkiem zacna. Sprawia wrażenie bardzo solidnej. Podoba mi się, że jest taka kolorowa i nie całkiem serio. Zrobiłam ją sama w jeden weekend i jestem z siebie dumna:)

Jak widać nie mam jeszcze ostatecznego pomysłu na aranżację i ustawienie tej ławki. Zapewniam jedynie, że jest mega wygodna. A jak położy się na niej jeszcze jakąś wygodną poduchę można się nawet na niej zdrzemnąć:)

Ławka ogrodowa zrobiona ze starych krzeseł

Moje dziewczyny pokochały tę ławeczkę bezgranicznie i podobnie jak ja czują się matkami tego sukcesu:)

Jak samemu zrobić ławkę ogrodową?

Jak samemu zrobić ławkę ogrodową?

Na razie na tzw. doschnięcie stawiam ławeczkę pod wiatą. Być może później trafi przed wejście do mojej pracowni i będzie stanowić “żywą” reklamę moich kreatywnych pomysłów:)

Kolorowe meble ogrodowe

Tak sobie myślę, że gdybym była staruszką i mieszkała na wsi chciałabym mieć taką ławeczkę zrobioną z krzeseł przed domem skąd mogłabym obserwować drogę i zagadywyć okolicznych mieszkańców:)

Malowanie mebli ogrodowych

Czytaj jeszcze...

Jeśli lubicie tematy związane z przerabianiem starych mebli i nadawaniem im nowego życia w ogrodzie z pewnością zainteresuje Was moja ławka ogrodowa zrobiona z łóżka…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *