Kolorowe półki ze skrzynek po winie

Dziś pokażę przeróbkę zwykłych, sosnowych skrzynek po winie. Drewniane skrzynki to bardzo wdzięczny materiał do stylizacji. Inspiracji w internecie jest mnóstwo. Robi się z nich stoliki, donice, gazetniki itp. Można takie nabyć za kilkanaście złotych na Allegro lub u zaprzyjaźnionych hurtowników i sklepikarzy handlujących alkoholem. Skrzynki, które zaprezentuję klient dostał od kolegi pracującego w Lidlu:) Moim zadaniem było zrobić z nich kolorowe, przyciągające wzrok półki, które zawisną w białej kuchni. Ich rolą będzie rozweselenie wnętrza i nadanie jej pozytywnego charakteru.

Początkowo skrzynki prezentowały się tak:

Drewniane skrzynki po winie
Skrzynki po winie z napisami

Niby nic specjalnego ale mogą się podobać same w sobie. Niektórzy takie surowe skrzyneczki wieszają bez dodatkowych przeróbek i też dobrze to u nich wygląda. Te miały być jednak inne. Kolorowe. Wyjątkowe.

Od początku martwił mnie fakt, że malując skrzynki prawdopodobnie będę musiała zamalować fabrycznie zrobione napisy z nazwami win. Nie chciałam tego jednak zrobić. Zależało mi na tym, aby napisy pozostały w jakiś sposób widoczne. Żeby było widać, że półki tak na prawdę półkami nie są.

Do malowania wykorzystałam 4 kolory farby: energetyczny pomarańcz, słoneczny żółty, ,miętowy i turkus. Wzór plastrów miodu powstał dzięki użyciu szablonu. Napisy zostały zamalowane tylko jedną warstwą farby dlatego pozostały widoczne. Całość polakierowałam lakierem akrylowym.

Malowanie skrzynek po winie

Tak to teraz, po mojej przeróbce, wygląda:

Skrzynki po winie malowane
Półki ze skrzynek po winie
Półki ze skrzynek po winie
Co zrobić ze skrzynek po winie?

Myślę, że założony efekt został osiągnięty. Jest świeżo trochę słodko ale i energetycznie. Będzie pasować do reszty dekoracji w tym wnętrzu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *