Krzesła pomalowane!

Pewna pani od dłuższego czasu planowała pomalowanie drewnianych krzeseł zakupionych na olx. Od początku nie specjalnie pasowały jej do wystroju wnętrza ale miały tę zaletę, że były tanie,  solidne i w 100% drewniane. Pani Kasia upewniła się telefonicznie, że chętnie podejmę się tego zadania po czym wysłała do mnie swojego męża z meblami i dwoma małymi przedmiotami, które miały być dla mnie wzorem w doborze koloru farby. Szara plastikowa kuleczka i kawałek różowej foliówki wystarczyły bym wiedziała co robić. 

Krzesł było 5 z czego jedno o dziecięcych gabarytach. 

Krzesła drewniane z IKEA
Krzesło patyczak IKEA

Metamorfoza była bardzo prosta do opisania. Najpierw oszlifowałam wszystkie krzesełka.

Szlifowanie krzeseł przed malowaniem

Pomalowałam 3 warstwami akrylowej farby Beckers z mieszalnika i na koniec, choć nie było to konieczne, zabezpieczyłam lakierem akrylowym. Tak się teraz prezentują:

Krzesła z IKEA malowane
Malowanie krzeseł z IKEA
Jak przemalować krzesła z IKEA

Kolory wyszły idealnie.

Krzesełko dziecięce z IKEA
Malowanie krzeseł z IKEA

Obecnie krzesełka wyglądają ciekawiej. Między innymi dlatego, że jedno z nich, najmniejsze, wyróżnia się kolorystycznie na tle pozostałych (to pomysł klientki). Jestem pewna, że zleceniodawcy i ich córeczka będą zadowoleni z przeprowadzonej metamorfozy.   

2 thoughts on “Krzesła pomalowane!”

    1. Joanna Kaźmierczak

      Napisałam przecież: emalia akrylowa Beckers. Ta akurat była zamówiona z mieszalnika bo musiał być ten konkretny kolor. Ogólnie każda tego typu farba się nadaje tylko radzę nie sięgać po te z najniższej półki. Dulux, Dekoral i Tikkurila, Bondex są ok. Na wierzch polecam dwie warstwy lakieru akrylowego Colorit w półmacie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *