Malowanie mebli PRL czyli metamorfoza działkowego kredensu

Malowanie kredensów i komód z okresu PRL to jedne z moich ulubionych zleceń. Tym razem do metamorfozy dostałam taki oto mebelek:

Kredens PRL z barkiem i przesuwanymi drzwiami
Regał PRL na wysokich nóżkach z barkiem
Stary barek zamykany na klucz PRL
Regał PRL z przesuwanymi szybami i barkiem

Mebel przywieźli do mnie rodzice Pani Małgosi, którzy do tej pory trzymali go na działce kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi a po renowacji zamierzali podarować go córce, która właśnie kończy urządzać swoje mieszkanie. Ponieważ to ja miałam zaproponować, co mogłabym z takim meblem zrobić, musiałam się wcześniej dowiedzieć czegoś o przyszłej właścicielce. Chciałam wiedzieć w jakim stylu urządza sobie mieszkanie, jakie kolory preferuje, co lubi a czego nie lubi i tego typu rzeczy. I wiecie co? Pierwszy raz spotkałam się z sytuacją aby rodzice tak dobrze znali swoje dziecko. Nie dość, że doskonale umieli odpowiedzieć mi na te pytania to jeszcze podawali mi ciekawe i istotne dla mnie fakty. Ponadto mieli ze sobą zdjęcia docelowego mieszkania oraz ozdób, które będą w nim wisiały. Taka sytuacja nie zdarza się często i od razu pomyślałam, że Pani Małgosia musi mieć super relacje ze swoimi rodzicami.

Mebel został u mnie i czekał aż się za niego zabiorę. W międzyczasie któregoś dnia podjechała do mnie sama Pani Małgosia i przywiozła jeszcze więcej PRL-owskich perełek do odnowienia. Okazało się, że działka rodziców i strych ich domku skrywa w sobie wiele niespotykanych ale zapomnianych gratów, którym można nadać nowe życie. Wtedy też udało nam się porozmawiać i ustalić dokładnie jak ma być zrobiony kredens. Ustaliłyśmy, że mebel ma zostać pomalowany na czarno, tylna ścianka oklejona okleiną, szuflady mają być czerwone i nawiązywać do ceglanej ściany a na drzwiczkach do barku mam jakoś skopiować kwiatki, które widnieją na tej ściennej dekoracji, którą na zamówienie stworzyła inna artystka.

Oryginalna ozdoba na ścianę - cegiełki drewniane

Hmmm. Muszę przyznać, że ten ostatni warunek był dla mnie małym wyzwaniem bo oznaczało to, że muszę je namalować ręcznie ale jakoś dałam radę.

Zabrałam się do pracy i wyszło mi takie coś:

Regał PRL malowany farbami
Malowany regał PRL na wysokich nóżkach
Ręcznie malowane wzory na meblach
Kredens _ regał z barkiem malowany

Jak widać kredens przeszedł totalną metamorfozę i wygląda całkiem współcześnie. Oczywiście będzie miał jeszcze szklane półki. Pani Małgosia zachwycona. Jej rodzice także. Dzwonili nawet z gratulacjami:) Muszę przyznać, że było mi wyjątkowo miło je słyszeć:)

Przerabianie mebli z PRL
Malowane meble PRL we wnętrzach
Metamorfoza regału PRL

Jeśli zainteresowała Was ta metamorfoza to pewnie będziecie chcieli zobaczyć jak poradziłam sobie z podobnym kredensem należącym do kogoś innego. Kliknijcie tutaj.

Niedługo pokażę Wam jak odnowiłam resztę mebli i wyposażenia domowego Pani Małgosi. Będzie na co popatrzeć bo dostałam zlecenie na metamorfozę stolika, ławy, lampy, wiosła i … starej wyżymaczki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *