Malowanie mebli sosnowych do pokoju młodzieżowego

Tanie metamorfozy wnętrz i mebli

Jakiś czas temu podjęłam się zlecenia polegającego na przemalowaniu wszystkich sosnowych mebli z pokoju syna Pani Agnieszki. Chłopiec ma specyficzne, dość rzadkie zainteresowania. Należy do zespołu ludowego i bardzo lubi folkowe wzorki. Chciał by jego sosnowe meble po metamorfozie nawiązywały w jakiś sposób do motywów łowickich. Na razie wyglądały całkiem zwyczajnie…

Malowanie sosnowej szafy do pokoju młodzieżowego
Malowanie sosnowego regału do pokoju młodzieżowego
Malowanie komody sosnowej do pokoju młodzieżowego
Malowanie sosnowej szafki nocnej do pokoju młodzieżowego

Wspólnie z Panią Agnieszką zdecydowałyśmy, że  meble zostaną pomalowane z wykorzystaniem trzech dość zachowawczych kolorów – niebieskiego, szarego i białego. Gałki meblowe miałam za to ozdobić barwnym łowickim kwiatowym wzorkiem. Kolorowe uchwyty miały przełamać nudę, ożywić gładkie fronty i nadać pożądanego folkowego klimatu. Dodatkowo stare, niepasujące do niczego, krzesło miało dostać nową, ludową tapicerkę i pełnić rolę krzesła do biurka.

Przerabianie starych mebli, odnawianie starych krzeseł

Zabrałam się do pracy. Malowania było co niemiara bo metamorfozy wymagała wielka szafa, masywne biurko, dwie komody, szafka nocna, łóżko , krzesło i dwa regały.  Meble malowałam na raty. Wymiana tapicerki w krześle nie była zbyt trudna ale obicie oparcia musiałam szyć ręcznie. Kwiatowe motywy na gałkach naniosłam techniką decoupage.

Malowanie mebli sosnowych do pokoju młodzieżowego

Poniżej widać efekt niektórych moich prac:

Metamorfoza starych mebli sosnowych
Malowanie mebli sosnowych do pokoju młodzieżowego

Wyszło dosyć oryginalnie. Kwiatowy wzór ożywia meble ale nie odbiera ich “męskości”. Szczególnie ciekawie prezentuje się krzesło. Kompletnie nie przypomina tego sprzed metamorfozy. Meble idealnie pasują do świeżo pomalowanego pokoju i jak najbardziej odpowiadają młodemu tancerzowi. Zleceniodawca jak i jego mama są bardzo zadowoleni z przeprowadzonej przeze mnie przeróbki.  Kilka dni temu otrzymałam zdjęcia ukazujące pomalowane meble wstawione do pokoju chłopca.

Metamorfoza mebli sosnowych
Metamorfoza mebli sosnowych
Malowanie szafy sosnowej do pokoju nastolatka
Meble sosnowe malowane
Malowane meble, gałki meblowe stylizowane, łowickie

Czy Wy też uważacie, że całkiem nieźle się to wszystko prezentuje? Lubicie styl ludowy we wnętrzach? Ja bardzo i nie raz Wam o tym pisałam! W przypadku tego wnętrza styl folkowy widać jedynie na drobnych akcentach i taki właśnie był zamierzony efekt. Gdyby właściciel pokoju nagle zmienił zainteresowania, nie będzie trudno usunąć te kwiatowe motywy bez generalnego remontu i wielkich nakładów. 

Pewnie domyślacie się, że malowanie mebli sosnowych to dość często powtarzający się rodzaj zlecenia w mojej pracowni. Dobrze się je odnawia a możliwości ich przeróbek są chyba nieograniczone. Z pewnością pokażę tu jeszcze podobne metamorfozy.


Uważasz powyższy tekst za ciekawy? Być może zainteresuje Cię jeszcze: 

https://alabarbara.pl/blog/malowanie-mebli-sosnowych-na-bialo

1 thought on “Malowanie mebli sosnowych do pokoju młodzieżowego”

  1. Pingback: Malowanie mebli sosnowych na czerwono - dwie wersje

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *