Metamorfoza fotela bujanego

Moja klientka a zarazem imienniczka, Pani Joanna, upolowała na giełdzie staroci taką perełkę: piękny fotel bujany w całkiem niezłym stanie.

Fotel bujany na biegunach do renowacji

Zawodowo utargowała bardzo przyzwoitą cenę, poprosiła męża o naprawienie mechanizmu bujającego a potem przywiozła go do mojej pracowni w celu dokonania kilku kosmetycznych zmian. Dostałam zlecenie pobielenia drewna, postarzenia i zmianę tapicerki.

Stary drewniany fotel do renowacji

Lubię takie mebelki więc ochoczo zabrałam się do pracy. Aby mieć dobry dostęp do wszystkich elementów musiałam rozkręcić fotel. Umyłam go solidnie wodą z mydłem, odtłuściłam benzyną ekstrakcyjną i pomalowałam dwukrotnie na biało.

Odnawianie fotela bujanego
Malowanie drewna farbą kredową

Przed przystąpieniem do robienia przecierek przeniosłam się do ogródka. Dzięki temu uniknęłam zapaskudzenia całej pracowni pyłem.

Przecierki na meblach
Postarzanie mebli drewnianych

Potem zostało już tylko nałożenie dwóch warstw wosku, wypolerowanie całości i ponowne skręcenie mebla. Nową tapicerkę wymieniłam w tzw. międzyczasie. Wyszedł mi piękny fotel bujany shabby chic. Oto efekt:

Fotel bujany bielony i postarzany
Postarzanie i bielenie drewna
Odnawianie fotela bujanego
Postarzane i bielone drewno

Po wykonaniu powyższych zdjęć przyszło mi do głowy aby na biało pomalować też śruby. Oczywiście szybko to uczyniłam jednak darowałam sobie już robienie nowych fotek.

Mnie się podoba. Właścicielce też wiec metamorfoza zaliczona do udanych. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *