Metamorfoza szafki na buty z IKEA – home staging cz. 3

Ciągle organizuję meble do wyposażenia mieszkania na wynajem. Stan zastany to katastrofa. Nic do siebie nie pasuje poza tym wszystkie sprzęty są baaardzo zużyte. Prawie wszystko do wyrzucenia. 

Zdewastowane mieszkanie po najemcach

Dla mojego klienta priorytetem jest niska cena a ja jako wykonawca staram się by oprócz tego było jeszcze estetycznie. Nie podpiszę się przecież pod czymś, co mnie samej się nie podoba.

Mam już parę rzeczy ukończonych a z częścią jeszcze walczę. Odnowiłam już otrzymane od znajomego biurko, o którym pisałam tutaj

Biurko PRL do renowacji

Są też trzy znalezione na ulicy krzesła, którym wymieniłam tapicerkę:

Metamorfoza krzeseł PRL

a dziś pokażę przemianę szafki na buty z IKEA, którą podarowała mi niedawno klientka, Pani Ewa. Miała ją wyrzucić ale szkoda jej było pozbywać się całkiem dobrego mebla. Przyjęłam go oczywiście bardzo chętnie. Tak wyglądała szafka gdy do mnie przyjechała:

Szafka na buty IKEA ciemny brąz - wenge

Postanowiłam wykorzystać ją do projektu home stagingu, w którym po raz pierwszy uczestniczę. Okazało się, że ma idealne wymiary tylko wcześniej musiałam ją nieco podrasować. Wymyłam ją dokładnie, zaszpachlowałam fragment frontu, który wcześniej uległ stłuczeniu i przemalowałam całość na biało.

Malowanie mebli wenge na biało

Ponieważ mieszkanie szykowane jest pod wynajem przez studentów czyli raczej młodych ludzi postanowiłam fronty nieco ozdobić nanosząc szary wzór z szablonu.

Malowanie mebli z IKEA na biało

Na koniec polakierowałam wszystko bezbarwynym lakierem.

Te proste czynności wystarczyły by osiągnąć zamierzony efekt. Oto on:

Malowanie mebli wenge na biało
Malowanie mebli wenge z IKEA na biało
Szafka na buty malowana na biało

Osobiście uważam, że po metamorfozie szafka jest idealna. Jest wąska i jasna więc dobrze sprawdzi się w małym pomieszczeniu. Wygląda jak nowa i na pewno nikt inny takiej nie ma. Mój klient już ją widział i sprawiał wrażenie bardzo zadowolonego. Napisał mi takiego smsa: 

“Bomba!”

Kolejna metamorfoza zaliczona do udanych! Znowu dołączyłam do grona IKEA Hackers:)

Malowanie mebli venge na biało

2 thoughts on “Metamorfoza szafki na buty z IKEA – home staging cz. 3”

 1. Kamila Weder-Grygielewicz

  Dzien dobry, jaka farba została użyta do przemalowania szafki na buty z Ikei? Została najpierw potraktowana papierem ściernym?
  Pozdrawiam,
  Kamila

  1. Joanna Kaźmierczak

   Pomalowałam ją emalią akrylową do drewna Dulux. Wcześniej trochę pomiziałam szafkę papierem z wysoką gradacją, chyba 180 albo większa. Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *