Pracownia ALABARBARA

Pracowania Stylizacji Mebli Alabarbara działa od 2015r. Setki egzemplarzy zyskały już tutaj drugie życie, często przechodząc niesamowitą metamorfozę. Potrafię odnowić, postarzyć albo całkowicie odmieniać wygląd mebla.  Znam zarówno klasyczne techniki renowacji jak i alternatywne sposoby odnawiania mebli. Nie ukrywam, że te drugie wykorzystuję w swojej pracy znacznie częściej. Specjalizuję się w artystycznym malowaniu mebli. Potrafię też dostosować wygląd mebla do reszty wyposażenia. Nawet z kilku różnych, z pozoru nie pasujących do siebie mebli stworzę zgrany komplet. Mogę też z niepozornego mebla zrobić gwiazdę otoczenia. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. 

W trakcie pracy dużą uwagę przykładam do jakości wykończenia. Używam różnorodnych materiałów w zależności jaki efekt ma zostać osiągnięty. Metamorfozy przeprowadzam na każdym typie mebli, niezależnie od tego, z czego są zrobione. Pracuję nie tylko z drewnem ale także meblami zrobionymi ze sklejki, płyt wiórowych czy MDF. Nie ważne czy masz meble drewniane, metalowe, plastikowe, laminowane, pokryte okleiną, lakierowane, tapicerowane czy jeszcze jakieś inne. Lubię pracować z każdym materiałem

Metamorfozy wnętrz i metamorfozy mebli
Nagroda dla Pracowni Alabarbara

W marcu 2019 r. Pracownia Alabarbara została zaproszona do udziału w ogólnopolskich Igrzyskach DIY Liberon. Dwudniowa impreza odbywała się w Poznaniu. W głównej konkurencji polegającej na jak najbardziej spektakularnym wystylizowaniu mebla na czas wzięło wdział około 50 różnych twórców, blogerów i pasjonatów odnawiania mebli.  Pracownia Alabarbara zdobyła zaszczytne drugie miejsce. 

Pracowania renowacji i stylizacji mebli Alabarbara

Oferuję:

  • kreatywne odnawianie mebli,
  • artystyczne malowanie mebli, decoupage, transfery druku na meblach czyli nanoszenie dowolnych grafik i napisów, złocenia, celowe postarzanie mebli, efekt ombre na meblach, malowanie metodą pouringu, różne kreatywne przeróbki meblowe,
  • tapicerowanie niewielkich mebli (wymiana obicia w pufach, krzesłach),
  • oklejanie mebli okleiną samoprzylepną, tapetą, gazetami, mapami itp.,
  • kreatywne prezenty personalizowane wg wytycznych,
  • stylizacja wyposażenia pensjonatów, restauracji, sklepów itp.
  • wykonanie niepowtarzalnych zagłówków do łóżek, malowanie ram luster, podstaw lamp i wiele, wiele innych.
  • wykonanie unikalnych lamp zrobionych manekinów

Malowanie mebli dla firm

Z przyjemnością przyjmuję zlecenia zarówno od klientów indywidualnych jak i firm, różnego rodzaju pensjonatów, lokali gastronomicznych i usługowych. Współpracuję z innymi projektantami wnętrz. Meble przeze mnie odnowione znajdują się już w wielu restauracjach, stanowią ekspozycję w salonach z wyposażeniem wnętrz a niektóre wykorzystywane są jako rekwizyty w studiu fotograficznym. Jeśli pragniesz aby Twój lokal zdobiły wyjątkowe, artystycznie odnowione meble skontaktuj się ze mną!

Oczywiście wystawiam faktury.

Motyw szachowy na meblach we wnętrzach

Moje realizacje:

Klasyczna renowacja
Tapicerowanie mebli
Malowanie mebli
Postarzanie mebli
Oklejanie mebli
Stylizacja wyposażenia domowego

Z życia pracowni...

Jak zlecić odnowienie mebla Pracowni Alabarbara ?

Skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo.
Zrób zdjęcia swojego mebla i wyślij mi je mailem.
Będzie super jeśli podasz jego wymiary.
Opisz jakiego efektu oczekujesz.
Możesz przesłać zdjęcia inspiracji.

Dokonam wstępnej analizy, oszacuję czas potrzebny na realizację zlecenia i jego koszty. Ustalimy kwestię transportu i inne szczegóły. Jeśli tego wymaga zlecenie stworzę projekt (wizualizację) metamorfozy mebla a po Twojej akceptacji zabiorę się do pracy.


Napisali o mnie...