Moda na bielenie mebli

Ostatnie tygodnie w Pracowni Alabarbara obfitowały w zlecenia polegające na przemalowywaniu różnorakich mebli na biało. Wszyscy przychodzą z tym samym życzeniem: proszę mi to pobielić. Fenomen tego zjawiska tłumaczę sobie tym, że meble w kolorze venge, które masowo kupowaliśmy jakieś 10 lat temu zdążyły nam się opatrzeć. Aktualna moda na skandynawskie wnętrza całkowicie wyparła ciemne meble na rzecz jasnych, mniej przytłaczających rozwiązań. W związku z powyższym całe dnie wojuję z białymi farbami, które zaczęłam kupować w ilościach hurtowych.

Farby do malowanie mebli na biało

Jednym z mebelków, które przeszły białą metamorfozę jest ta oto drewniana skrzynia: 

Stara skrzynia kufer drewniany rzeźbiony
Stary kufer z rzeźbioną scenką rodzajową
Drewniana skrzynia z metalowymi okuciami

Tę skrzynię i jeszcze kilka innych stylowych mebelków przywiózł do mnie Pan Tomasz, który prowadzi biuro projektowe połączone z salonem wyposażenia łazienek w mojej okolicy.Pan Tomasz wymyślił sobie, że po przemianie skrzynia będzie elementem ekspozycji w jego salonie z wyposażeniem łazienek. Uznał, że taka postarzona, pobielona skrzynia nada charakteru stworzonej aranżacji jasnej, łazienki w stylu angielskim, gdzie główną rolę pełnić będzie ekskluzywna wolnostojąca wanna na stylowych nóżkach z piękną armaturą w otoczeniu glazury i terakoty z najnowszej kolekcji. Zleceniodawca liczy na to, że tak zaplanowany show room z wykorzystaniem starej skrzyni w roli tła dla produktów, które są w jego ofercie sprzedażowej, przyciągnie uwagę klientów i poskutkuje zwiększeniem sprzedaży.  

Oczywiście rozumiem taką ideę. Sama od dawna wiem, że praktycznie każda aranżacja wnętrza zyskuje jeśli wykorzystuje się w niej choć jeden stary mebel. Nawet IKEA korzysta z tego rozwiązania od lat. W ich katalogu praktycznie w każdej stylizacji znaleźć można w tle jakiś mniejszy lub większy, sentymentalnie wyglądający element typu: stara ramka, figurka czy jakiś antycznie wyglądający mebel.Zgodnie z umową pomalowałam całą skrzynię na biało, postarzyłam przetarciami i zabezpieczyłam dwoma warstwami wosku.  Niestety nie dysponuję zdjęciami, żeby pokazać jak skrzynia prezentuje się w docelowym otoczeniu. Zrobiłam tylko takie w mojej pracowni: 

Stara skrzynia malowana na biało
Kufer z okuciami malowany na biało
Skrzynia bielona
Kufer bielony - biała skrzynia z okuciami
Kufer drewniany malowany na biało
Biała skrzynia malowana
Biały kufer z okuciami

Resztę mebelków, które niebawem trafią do showroomu pokażę wkrótce. 

Tymczasem może zainteresuje Cię także temat malowania sosnowych mebli na biało? Jeśli tak, kliknij link poniżej: 

https://alabarbara.pl/blog/malowanie-mebli-sosnowych-na-bialo

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *