Nowe rzemiosło – pierwsze branżowe spotkanie pracowni meblarskich

Nowe rzemiosło
- pierwsze branżowe spotkanie pracowni meblarskich

   Zapraszam Was dziś na fotorelację z trzydniowego bezprecedensowego wydarzenia w świecie meblarskim. Zorganizowały je twórczynie inicjatywy Znajdź pracownię: Małgosia Budzich z bloga odnawialnia.pl i Alicja Rzeczkowska z majsterki.pl. Było to spotkanie pod hasłem Nowe Rzemiosło, na które zaproszono 30 różnych pracowni rzemieślniczo-meblarskich zajmujących się renowacją, stylizacją, tapicerowaniem oraz przerabianiem mebli i wnętrz (w tym moją pracownię!).  Na spotkaniu pojawiły się również zaproszone firmy zajmujące się wytwarzaniem i dystrybucją produktów wykorzystywanych na co dzień w naszej pracy i kilku prelegentów, którzy specjalizują się w powiązanych dziedzinach. Przez trzy dni mieliśmy doskonałą okazję do poznania się w tzw. rzeczywistości, podszkolenia z różnych technik stylizacji mebli, wypróbowania specjalistycznych narzędzi i ogólnie inspirowania się nawzajem. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. miesięcznik Moje Mieszkanie a sama impreza miała miejsce w dniach 6-8 kwietnia 2022 r. w urokliwym Ranczu Pod Bocianem pod Warszawą. Wszystko przebiegało w fantastycznej atmosferze i jestem niezwykle wdzięczna, że mogłam w tym evencie uczestniczyć. Chętnie opowiem i pokażę Wam, co tam dokładnie się działo. Na końcu tego wpisu znajdziecie krótkie filmy obrazujące to wydarzenie w pigułce.  

I branżowe spotkanie pracowni meblarskich - moja fotorelacja

Prezentacja farb Lux Decor Chalk it i warsztaty z malowania tła fotograficznego

Okazuje się, że tło fotograficzne można sobie zrobić samemu. Trzeba mieć tylko odpowiednie farby, najlepiej Lux Decor i pomysł. Mimo, że temat był z góry narzucony: tło w stylu wabi sabi, każdy zrobił coś zupełnie innego i w efekcie stworzonych zostało 30 różnych teł. Każde inne i każde jedyne w swoim rodzaju. Dziewczyny z Wyciąg z kąta poradziły sobie z tematem wg organizatorów najlepiej i zdobyły nawet nagrodę. 

Prezentacja produktów marki Dremel. Warsztaty z dekoracji i grawerowania drewnianej skrzynki.

Podczas tych warsztatów każdy miał możliwość wypróbowania palnika i narzędzia do grawerowania w drewnie marki Dremel. Trzeba było przy ich użyciu ozdobić swoim logo drewnianą skrzynkę. Znowu każda skrzynka wyszła inna i niepowtarzalna. Zrobiliśmy sobie z naszymi dziełami grupowe zdjęcie. 

Wykład i pokaz efektów dekoracyjnych na meblach w wykonaniu Hokus Pokous Home

Karolina z Hokus Pokus Home to ekspertka od dekoracji meblowych. Pokazała nam jak robi biżuterię meblową, zdradziła z jakich produktów najczęściej korzysta i skąd je bierze. Bardzo ciekawy wykład!

Prezentacja nadruków laserowych na frontach meblowych - Agencja Reklamowe m.pire

drukowanie na drewnie

Pan Michał Polkowski z m.pire.pl pokazał nam, że fabryczny druk na frontach meblowych zarówno tych zrobionych z litego drewna jak i z różnych płyt jest jak najbardziej możliwy. Jest mnóstwo możliwości takiego nadruku i warto wykorzystać tę technologię projektując np. meble. 

Testowanie produktów firmy Profix

Profix zaprezentował swoje narzędzia ręczne, elektronarzędzia i robocze ubrania. Był też wykład z podstaw bhp i niezbędnych środków ochrony osobistej. Bardzo podobała mi się możliwość przetestowania narzędzi, zwłaszcza frezarki, z którą nigdy nie miałam do czynienia. Co prawda na warsztatach było dość głośno i trochę się kurzyło ale wszyscy uczestnicy “Nowe Rzemiosło” raczej przywykli do takich warunków 🙂 Do dziś żałuję, że nie kupiłam sobie od Trytona szlifierki bo była w super korzystnej cenie:( No trudno. Może Mikołaj będzie bystrzejszy…

Warsztaty stylizacji komódek z sieciówki produktami marki Liberon

Z produktami marki Liberon znam się od lat więc ofertę ich farb kazeinowych, kredowych, wosków i lakierów mam obeznaną. Niemniej fajnie było stworzyć sobie swoją personalizowaną komódkę i popodpatrywać co w tym temacie robią inni uczestniczy warsztatów. Znowu zrobiliśmy 30 zupełnie różnych mebelków. 

Prezentacja tkanin obiciowych i środków do pielęgnacji mebli Fabb

Przemysł tekstylny jest bardzo szkodliwy dla środowiska w związku z tym firma Fabb od lat prowadzi działania mające na celu wtórne wykorzystanie tkanin. Inicjatywa Upcycled Fabrics  wydaje się więc godna pochwały. Prezentacja nowoczesnych tkanin obiciowych połączona z testowaniem produktów do ich konserwacji przypadła wszystkim uczestnikom do gustu. Sprawdzaliśmy jak działa środek do impregnacji tkanin. Po spryskaniu nim materiału rozlana woda nie mogła w niego wsiąknąć. To bardzo przydatne! Wiedzieliście, że można w ten sposób zabezpieczyć, np. sofę przed rozlanym winem??

Wykład o prowadzeniu warsztatów - Feblik

Feblik to mega pozytywni specjaliści od organizowania twórczych warsztatów a wiadomo, że takie pracownie jak moja często warsztaty prowadzą. Słuchaliśmy o tym jak zbudować ofertę szkoleniową i gdzie prowadzić warsztaty by były dochodowe oraz żeby uczestnicy byli zadowoleni. 

Wykład o prawach autorskich i nadrukach na tkaninach - Tkaniny Karoliny

Tkaniny Karoliny to sklep internetowy, w którym często zamawiam tkaniny obiciowe. Zazwyczaj welury, zarówno te gładkie, drukowane jak i pikowane. Agnieszka i Karolina oprócz prezentacji swoich produktów zrobiły nam wykład o prawach autorskich dotyczących licencjonowanych wzorów. O większości tych prawnych aspektów nawet nie miałam pojęcia więc bardzo dobrze, że poruszyły ten temat.

Warsztaty stylizacji mebli z firmą Flugger

Warsztaty stylizacji mebli z marką Flugger były grupowe, tzn. kilka pracowni malowało/stylizowało jeden mebel. Tematyka była narzucona jako styl skandynawski a każda grupa wylosowała inny mebel. Ja trafiłam do bardzo ambitnej i nieco zwariowanej grupy z @wyciągzkąta, @instytudesignu @kolordomu, i @misjamebel. Miałyśmy wystylizować komodę a do dyspozycji miałyśmy zarówno farby jak i tapety Flugger. Nasz projekt wyszedł bardzo odjechany i kolorowy bo każda chciała dorzucić swoje trzy grosze. 

Wykład z videomarketingu - Magazyn Nisza

Damian Kwiatkowski – operator współpracujący z magazynem Nisza prowadził wykład o videomarketingu. Wiadomo, że video jest dzisiaj najbardziej przyciągającą uwagę formą reklamy więc wszystkich twórców ten temat jak najbardziej dotyczy i interesuje. 

Drewniane panele dekoracyjne - Na Haku

Agnieszka Sieroń to prekursorka dobrego designu. Na co dzień tworzy niby proste ale urzekająco piękne panele dekoracyjne z drewna. Prowadzi sklep internetowy gdzie sprzedaje swoje dzieła.  Podczas warsztatów Agnieszka podzieliła się z nami swoją pasją i dała podziałać w temacie takich paneli. To niesamowite, że z kilku formatek w różnych kształtach można za pomocą farb i bejc stworzyć nieskończoną ilość ciekawych form. To doskonały przykład, że piękno tkwi w prostocie… 

Wykład nt. pozyskiwania klientów biznesowych - Wyciąg z kąta

Alina i Roma to kobiety z niesłychanie pozytywną aurą. Tak jak ja zajmują się stylizacją mebli i wnętrz ale robią to na zdecydowanie większą skalę. Współpracują głównie z firmami i realizują naprawdę duże zlecenia.  Urzekły mnie specyficznym poczuciem humoru i zainspirowały do pewnych biznesowych refleksji.  Mega fajny wykład!

Podsumowanie

To było mega inspirujące i wartościowe spotkanie. Wykłady, warsztaty i kreatywni, pozytywnie zakręceni ludzie, z którymi oczywiście bardzo łatwo było mi znaleźć wspólny język zostaną w mojej pamięci na zawsze. Jestem mega wdzięczna za zaproszenie do grona tych szczęśliwców, którzy mogli uczestniczyć w  wydarzeniu Nowe Rzemiosło. Dziękuję! 

NOWE RZEMIOSŁO ZNAJDŹ PRACOWNIE
wizytówka
ODNAWIALNIA ALICJA RZECZKOWSKA
ALABARBARA ODNAWIALNIA MAJSTERKI

Obejrzyj najlepsze filmy uczestników spotkania!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *