Pokój chłopca z motywem kosmosu - fototapeta na wymiar

Tak jak zapowiadałam we wpisie o pokoju 15-letniego Kuby przedstawiam Wam dzisiaj pomysł na bliźniaczy pokój jego młodszego brata. 10-letni Bartek to chłopiec o wielu pasjach, z których największa to astronomia. Bartek nie tylko lubi oglądać filmy science  fiction o obcych cywilizacjach, gra w gry komputerowe gdzie bierze udział w międzygalaktycznych wojnach, ale także za pomocą teleskopu obserwuje różne astronomiczne zjawiska i  gwiazdy. Ma o nich ogromną wiedzę. Strzela astronomicznymi terminami jak z karabinu. Mówię wam, młody jest niesamowity! Nic dziwnego, że zażyczył sobie kosmiczny pokój ze zdecydowanymi kolorami. Nie pozostało mi nic innego jak sprostać wymaganiom i zrobić wszystko by przestrzeń tego małego naukowca była nie z tej ziemi. Jeśli chcecie zobaczyć jak zaprojektowałam pokój chłopca z motywem kosmosu czytajcie dalej. Przy okazji dowiecie się skąd wziąć ciekawe fototapety. 

Fototapeta do pokoju chłopca

Często, gdy projektuję pokoje dzieci i nastolatków używam fototapet. Myślę, że jak ktoś pragnie mocno spersonalizowanego wnętrza, (a młodzież zazwyczaj tego chce) i marzy o pokoju tematycznym fototapeta bardzo się do tego nadaje. Zazwyczaj stosuje ją na jednej ze ścian. Fototapeta może być elementem dominującym nad wszystkim innym ale nie musi. Za jej pomocą można nie tylko nadać wnętrzu charakteru i podkreślić ulubioną tematykę ale także wpłynąć na poprawienie jego proporcji. W zależności od wybranego wzoru da się pokój wizualnie powiększyć, pomniejszyć czy ocieplić.  Spójrzcie na poniżcie wizualizacje. Czy  fototapety nie wyglądają super?

Pokój w stylu militarnym dla chłopca nastolatka
Pokój chłopca w stylu militarnym
Pokój nastolatka - jak urządzić?
Pokój nastolatka skatera

Fototapeta z motywem kosmosu

Wiadomo, że w przypadku pokoju Bartka musiała pojawić się fototapeta z motywem kosmosu. Długo szukałam sklepu internetowego z odpowiednią ofertą aż wreszcie trafiłam na Fototapety.pl . W kategorii kosmos wyskoczyło mi 250 propozycji i znaczna część nadawała się do mojego projektu. Utknęłam na tej stronce. Oczywiście można tam zamówić każdą fototapetę na wymiar. Podaje się wymiary ściany, na której ma znaleźć się fototapeta i wybiera kadr, którego chcemy użyć. Kalkulator robi wycenę indywidualnego wydruku więc nie ma żadnych niespodzianek. Można też wybrać czy ma to być fototapeta na flizelinie czy samoprzylepna. Ja zawsze rekomenduję tę pierwszą chyba, że mamy zamiar przykleić ją np. na szafę, wtedy można rozważyć te gotowe z klejem. 

Dość dużo czasu spędziłam nad wybraniem konkretnego wzoru. Rozważałam różne planety, rozgwieżdżone nieba, drogi mleczne czy astronautów. Na przykład takie:

pokój chłopca z motywem kosmosu fototapeta
Fototapeta planety, źródło: fototapety.pl
Pokój kosmos dla chłopca
Kosmiczna fototapeta astronauta, źródło: www.fototapety.pl
pokój chłopca z motywem kosmosu
Fototapeta nocne niebo, źródło: www.fototapety.pl

Ostatecznie wybrałam mix wszystkich tych elementów plus jeszcze jakiś statek kosmiczny. Zobaczcie jak prezentuje się pokój chłopca z motywem kosmosu z wybraną fototapetą. Oczywiście to tylko moje wizualizacje.

Pokój kosmos dla chłopca 10 latka z fototapetą
Ścianka działowa lamelowa z lameli w pokoju dziecka
Jak zaprojektować pokój chłopca z motywem kosmosu
Jak zaprojektować pokój chłopca z motywem kosmosu
Pokój 10-latka na poddaszu kosmos
Pokój kosmos dla chłopca
Jak zaprojektować pokój chłopca z motywem kosmosu
Jak zaprojektować pokój chłopca z motywem kosmosu

Pomysł na pokój chłopca z motywem kosmosu

Jak widać na wizualizacjach oprócz fototapety, która “robi największą robotę” zaplanowałam kilka kosmicznych elementów. Jest okrągły dywan z motywem księżyca i księżycowa lampa – plafon ścienny. Między biurkiem a łóżkiem znajdzie się ścianka działowa z lameli a nad łóżkiem zawisną panele tapicerowane. W pokoju będzie też oczywiście pojemna szafa z lustrzanymi frontami i otwartymi półkami. Jeśli chodzi o szaleństwa kolorystyczne to okno udekorowane zostanie zaciemniającymi czerwonymi zasłonami a tapczan i panele będą żółte. Dzięki niebieskim ścianom pokój będzie jeszcze bardziej charakterny. Nie ma obaw, że zastosowane barwy sprawią, że wnętrze będzie zbyt ciemne. Bartek tak lubi;)

Zarówno fototapeta z motywem kosmosu jak i zaproponowane rozwiązania bardzo przypadły do gustu Bartkowi i jego rodzicom. Realizacja tego projektu jest już podobno na ukończeniu. Fototapeta na wymiar jest już na ścianie i wygląda obłędnie. A jak Wam podoba się pokój chłopca z motywem kosmosu w moim wykonaniu? Da się żyć? 🙂

#WSPÓŁPRACA Materiał powstał przy współpracy z marką Fototapety.pl

Zobacz jeszcze...

Pokój nastolatka na poddaszu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *