Pokój nastolatka - młodego skatera

Dzisiaj przedstawię Wam pomysł na mały pokój nastolatka – młodego skatera. Zaprojektowałam go w 100% online. Jedna godzinna rozmowa na Whatsapp’ie wystarczyła bym poznała wnętrze wymagające przeróbki i oczekiwania młodego lokatora. W spotkaniu uczestniczył najbardziej zainteresowany czyli Mateusz, jego mama i oczywiście ja:) Dowiedziałam się, że mieszkają w bloku na dużym wrocławskim osiedlu a pokój chłopca ma 11 m2. Obecny wystrój już dawno przestał spełniać oczekiwania nastolatka i należało wymienić w nim dosłownie wszystko, łącznie z podłogą. Aranżując wnętrze miałam wziąć pod uwagę dwie najważniejsze rzeczy. Po pierwsze fakt, że Mateusz jest alergikiem i nie może mieć w pokoju zbyt wielu powierzchni zbierających kurz ani też żadnych tkanin czy dywanów. Druga sprawa dotyczyła zainteresowań chłopca, która miałam uwzględnić. Jego ogromną pasją jest bowiem jazda na deskorolce. Poza tym fajnie by było, jakby udało się ten mały pokój optycznie powiększyć.

Uwielbiam pracować dla ludzi z pasją więc szybko zabrałam się do pracy. Poniżej pokazuję wizualizację mojej koncepcji, którą została zaakceptowana z entuzjazmem i niedługo stanie się rzeczywistością.     

Pokój skate'a

Pokój nastolatka - jak urządzić?

Jak optycznie powiększyć mały pokój?

Pokój nastolatka jest niewielki i ma kształt kwadratu. Żeby go optycznie powiększyć postanowiłam, że zarówno ściany jak i podłoga będą jasne i będą wyglądały podobnie. Na podłodze znajdą się panele winylowe imitujące beton natomiast na ścianach znajdzie się farba strukturalna o niejednorodnej kolorystyce również przypominająca szary beton. Dodatkowo na ścianie na wprost drzwi naklejona zostanie fototapeta z motywem skate’ra wykonującego ewolucje. Wszystko będzie utrzymane w tej samej, szarej kolorystyce a fototapeta na ścianie będzie jakby kontynuacją podłogi. Dzięki temu pokój zyska optycznie kilka dodatkowych metrów.  Jeśli zastanawiacie się jak urządzić mały pokój nastolatka – wykorzystajcie ten trik. 

Pokój nastolatka - jak urządzić?
Pokój nastolatka - jak urządzić?
Pokój nastolatka - jak urządzić?
Pokój nastolatka - jak urządzić?

Rozwiązania antyalergiczne

Dzięki wysokiej do sufitu szafie i podsufitowym szafkom ilość powierzchni, na których może osadzać się kurz będzie zminimalizowana a powierzchnia pokoju nie będzie zagracona. Nie będzie tu żadnych zbędnych tkanin. W oknie zawiśnie zwykła zaciemniająca roleta.  To najlepsze moim zdaniem rozwiązanie dla alergików. 

Pokój nastolatka - jak urządzić?
Pokój nastolatka - jak urządzić?

Dekoracje w pokoju nastolatka

Trzy dekoracyjne półki zrobione z deskorolkowych desek podkreślą nowoczesny, miejski klimat wnętrza. Idealnie nawiązują do pasji nastolatka. Podświetlany neon również świetnie się tutaj odnalazł. Zawieszony tuż nad telewizorem wygląda bardzo młodzieżowo. Mocnym kolorystycznie akcentem jest siedzisko czyli worek sako wypełniony granulatem. Kolorowa tkanina przypomina miejskie graffiti. Worek świetnie wygląda i przyda się do siedzenia podczas grania na konsoli albo do posadzenia ewentualnego gościa. 

Pokój nastolatka - jak urządzić?
Pokój nastolatka - jak urządzić?
Pokój nastolatka - jak urządzić?
Pokój nastolatka - jak urządzić?

Bardzo cieszę się, że projektując ten pokój trafiłam w gusta Mateusza. Powiedział, że fototapeta, półki z deskorolek i neon są ekstra. Sam nigdy nie wpadłby na to, że można takie mieć. Mama nastolatka najbardziej ceni sobie ograniczenie możliwości bałaganienia. To prawda, jak się ma niewiele sprzętów to łatwiej o zachowanie porządku:) Poza tym obje twierdzą, że podłoga zlewająca się ze ścianą to świetny pomysł. Zgadzacie się w nimi?

5 thoughts on “Pokój dwunastolatka – młodego skatera”

  1. Mój siostrzeniec jeździ na desce. Z dwóch starych desek ma zrobione półki – podobnie jak pokazano powyżej. Ogólnie mega prosty pomysł, bo wystarczy zamocować do deski dwa wsporniki i gotowe. Tania rzecz, a rezultat jest wspaniały. Projekty pokazane we wpisie są kapitalne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *