Pokój dziewczynki w stylu boho

Pokój dziewczynki w stylu boho

Kilka miesięcy temu pokazywałam Wam jak zrobiłam moim córkom niespodziankę i podczas ich nieobecności urządziłam im pokój ze ścianą z efektem ombre. Chociaż aranżacja przypadła dziewczynkom do gustu to ostatnio potrzebne były kolejne dość znaczne zmiany. Basia i Ala postanowiły bowiem się rozdzielić. Nagle okazało się, że jedna donośnie chrapie a druga głośno czyta przed snem, jedna wstaje za wcześnie i zawsze budzi tą, która chciałaby dłużej pospać, jedna chce spać z zapaloną lampką a druga po ciemku, jedna puszcza bąki a druga … itd. Ciągle były awantury. Nie chciało mi się ciągle robić za arbitra. Postanowiłam pozwolić zamieszkać dziewczynom osobno na próbę. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak wygląda teraz pokój, do którego wprowadziła się sześcioletnia Ala. Jest to pokój inspirowany stylem boho więc jeśli interesuje Was ten temat czytajcie dalej. Przekonacie się, że urządzenie pokoju w stylu boho jest dziecinnie łatwe i tanie. 

Osobne pokoje na próbę

Z wygospodarowaniem kolejnego pokoju dla jednej z córek nie było większego problemu bo mamy (a właściwie to już mieliśmy) mały pokój gościnny, który nie był za bardzo potrzebny i łatwo było go przearanżować na pokój dziewczynki.

Cała przeprowadzka i urządzanie pokoju sześciolatki trwało pół dnia i polegało na wyniesieniu kilku mebli z dotychczasowego pokoju gościnnego urządzonego w stylu folkowym (łowickim) i przyniesieniu paru innych będących na wyposażeniu pokoju dzieci oraz zorganizowaniu paru dodatków. Warto zaznaczyć, że nie kupiłam do tego projektu niczego nowego a do aranżacji nowego pokoju wykorzystałam jedynie takie elementy, które były już w naszym domu. Uznałam, że nie wiadomo, kiedy dziewczynom odwidzi się rozłąka i znowu zapragną być razem. Nie chciałam inwestować w nic, co by później okazało się niepotrzebne. Żadne wydatki nie były konieczne. Dało się tak porozdzielać sprzęty by w pokoju Ali niczego nie brakowało. Zadbałam tylko by meble pochodzące z różnych bajek jakoś ze sobą współgrały. Zobaczcie sami:

Pokój dziewczynki inspirowany stylem boho

Najważniejsza w pokoju 6-latki takiej jak moja Ala jest wolna przestrzeń, gdzie można do woli robić szpagaty, fikołki i różne akrobacje dlatego środek pokoju jest pusty. Drugie ważne miejsce to biurko. Jego rolę pełni stara, stylowa toaletka, którą kiedyś odnowiłam malując ją farbami kredowymi. Jest niższa niż standardowe biurko i zdecydowanie bardziej odpowiednia dla dziecka, które chodzi dopiero do zerówki. Myślę, że jeszcze ze dwa lata upłyną zanim trzeba będzie zmienić ten mebel na normalne biurko. Przy biurku stoi malowane wiklinowe krzesełko, które kupiłam parę lat temu od handlarza starociami za śmieszne 10 zł. Było tylko odrobinę wypłowiałe i po pomalowaniu fioletową farbą w spray’u nabrało świeżości. Mamy już je z 5 lat i cały czas dobrze się sprawuje.  Wiklina świetnie ociepla wnętrze, ostatnio jest wybitnie na czasie i świetnie wpisuje się w styl boho. 

Przytulny dom jak urządzić
styl boho we wnętrzach
styl boho we wnętrzach

Na ścianie nad biurkiem wisi kilka dekoracji utrzymanych w klimacie boho, m.in. nasze słomkowe kapelusze, które nie mieszczą się w szafach i stare okno przerobione na lustro, o którym opowiadałam tutaj.  Lustro powiesiłam tu już w zeszłym roku i postanowiłam tego na razie nie zmieniać. Taka sentymentalna rzecz robi, moim zdaniem, fajny nastrój.

styl boho we wnętrzach
styl boho we wnętrzach

Na podręczne książeczki i drobne zabawki przydał się nieśmiertelny regał KALLAX, który przeniosłam tutaj z pokoju dziewczyn. Jest bardzo współczesny ale jeśli zależy nam na wystylizowaniu go pod boho można włożyć do niego kosze BRANAS. Ja co prawda takich nie kupiłam ale dla podkreślenia stylu boho powiesiłam na ścianie rattanową miskę na owoce. Teraz pełni ona rolę półeczki na maskotki i zasłania kołek, na którym wisiało kiedyś coś innego. Jak Wam się podoba mój miseczkowy upcykling?

styl boho we wnętrzach
styl boho we wnętrzach
styl boho we wnętrzach

Dużą kanapę wynieśliśmy do większego pokoju starszej córki a jej sosnowe łóżko przynieśliśmy tutaj. Robiona na szydełku kolorowa narzuta to stary zakup z second handu. Wydałam na nią 20 zł i jestem dumna z tego nabytku. Idealnie rozwesela to wnętrze no i oczywiście wpisuje się w stylistykę bohemian. 

styl boho we wnętrzach
styl boho we wnętrzach
styl boho we wnętrzach
styl boho we wnętrzach

Biała lampka nocna to gadżet, który ozdabiałam własnoręcznie na mini warsztatach organizowanych przez dziewczyny z Pani to potrafi na Targach Warsaw Home 2019. Nie bardzo miałam co z nią zrobić a młodsza córka chętnie ją przygarnęła. Czarne krzyżyki na białym tle przypominają nieco etniczny wzór, który jak najbardziej pasuje do stylu boho.  

styl boho we wnętrzach
styl boho we wnętrzach
styl boho we wnętrzach

Prostokątne lusterko z ramą ozdobioną patyczkami to efekt jesiennego DIY z moimi córkami. Nakleiłyśmy trochę połamanych patyczków na ramę lustra i proszę!

styl boho we wnętrzach

Jak widać nowy pokój to zbieranina różnych, dość przypadkowych mebli i sprzętów. Aby zgrały się w jednym wnętrzu potrzebny był wspólny mianownik. Postawiłam na styl boho gdyż dozwolone są w nim wszelkie łączenia różnych, z pozoru niepasujących elementów. Meble drewniane, meble malowane, białe meble z IKEA, stare okno i kilka “dzieł” w duchu DIY mają rację wspólnego bytu pod warunkiem, że dołożymy do nich sporo zielonych roślin. Jeśli dodamy do tego jeszcze jakiś bardzo kolorowy pled lub dywan i parę rattanowych lub wiklinowych elementów wnętrze w stylu boho mamy gotowe! I to bez zbędnych wydatków!

styl boho we wnętrzach

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *