Pokój nastolatka na poddaszu

Pokój nastolatka na poddaszu

   Niedawno zostałam zaangażowana do zaaranżowania pokoi dwóch braci: 15-letniego Kuby i 10-letniego Bartka. Oba pomieszczenia mają tę samą powierzchnię i bliźniaczy układ. Znajdują się na poddaszu, mają skośne sufity i wspólny taras z pięknym widokiem na las.   Wymyślając aranżacje pokoi chłopców jak zwykle pod uwagę brałam zastane sprzęty, które muszą zostać, ilość posiadanych rzeczy, tryb życia oraz upodobania i zainteresowania lokatorów.  Każdy z braci jest zupełnie inny dlatego ich pokoje też będą zupełnie inne. Dziś pokażę Wam pomysł na pokój nastolatka na poddaszu a w kolejnym poście pokój jego młodszego brata.

Inwestor i jego potrzeby

   Zgodnie z moimi notatkami poczynionymi podczas krótkiego spotkania Kuba to minimalista, który lubi stonowane kolory. Podoba mu się motyw dżungli ale nie chce pokoju dziecięcego. Od jakiegoś czasu czynnie uprawia crossfit. Robi pompki, wspina się na przeszkody, podciąga, wisi na linie i takie tam…  Marzy o udziale w programie Ninja Warrior. Poza tym Kuba lubi swój skórzany fotel obrotowy i industrialne biurko. Wszystko inne można zmienić na nowe. Potrzebna jest niewielka szafa na ubrania. Nastolatek nie lubi dywanu. Dobrze gdyby środek pokoju był pusty bo potrzebna jest przestrzeń do ćwiczeń. 

Pomysł na pokój nastolatka na poddaszu

Przeanalizowałam zebrane informacje i stworzyłam projekt wnętrza. Poniżej wklejam wizualizacje pochodzące z tego dokumentu. Oto mój pomysł na pokój nastolatka na poddaszu: 

Pozioma drabinka na suficie w pokoju nastolatka
Pokój chłopca na poddaszu
Pokój chłopca -projekt i wizualizacja
Pokój chłopca z tapetą z motywem roślinnym
Łóżko w pokoju nastolatka
Pokój nastolatka ze skosem

   Zaproponowane rozwiązania i wizualizacje wnętrza od razu przypadły Kubie do gustu. Najbardziej spodobała się pozioma drabinka na suficie stworzona z osobnych gotowych drążków.  Nie zajmuje praktycznie miejsca, wygląda całkiem schludnie i na pewno będzie wykorzystywana. Można oczywiście się tam podciągać i wisieć albo podwiesić do niej różne rzeczy jak worek treningowy, linę czy nawet hamak. Pomyślałam, że ten chłopak po prostu musi coś takiego mieć. Drugim, wartym wspomnienia pomysłem jest trzyczęściowy schowek na różne sprzęty przy łóżku. Otwiera się go do góry i jest naprawdę pojemny. Pełni rolę zarówno stolika nocnego jak  siedziska (wystająca część). Trzecia rzecz, o której wspomnę to tapeta z motywem dżungli. Ta, którą znalazłam dokładnie wstrzeliła się w gusta nastolatka. Jest stonowana, nieco monochromatyczna i na pewno nie dziecinna. Myślę, że tworzy bardzo dobry klimat w tym wnętrzu. 

 

   Jak podoba Wam się taki pomysł na pokój nastolatka na poddaszu? Chętnie przeczytam Wasze komentarze pod postem. 

  

Zobacz jeszcze...

   Jakoś tak się składa, że aranżacja pokoi dziecięcych i pokoi nastolatków to jedno z najczęstszych typów zleceń jakie dostaję jako projektant wnętrz. Bardzo je lubię i często się nimi chwalę. Poniżej wklejam zdjęcia z odnośnikami do postów dotyczących aranżacji pokoi nastolatków. Zajrzyjcie po inspiracje! A może chcielibyście abym zaprojektowała pokój Waszej latorośli? Dajcie koniecznie znać jeśli tak. Oferuję całkiem przestępne ceny i szybkie terminy. 

Pokój w stylu militarnym dla chłopca nastolatka
Militarny pokój nastolatka
Pokój nastolatka - jak urządzić?
Pokój nastolatka - osiedlowego skate'a
Wizualizacja pokoju dziewczyny nastolatki, projekt aranżacja
Projekt pokoju nastolatki - miłośniczki koni
Pokój nastolatka - gracza komuterowego

3 thoughts on “Pokój nastolatka na poddaszu”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *