Pomysł na pokój dla ośmioletniej dziewczynki

Po tym jak projekt militarnego pokoju Antka zrobił na nim i jego mamie świetne wrażenie zostałam poproszona o zaproponowanie dekoratorskich zmian w pokoju jego młodszej siostry. Pokój ośmioletniej Zosi był właściwe urządzony ale dość zachowawczo. Brakowało w nim “tego czegoś”. Białe meble, białe ściany, różowe krzesło i różowe zasłonki sprawiały dość sztampowe wrażenie. Pokój wyglądał jak tysiące innych. Moim zadaniem było nadanie mu charakteru i sprawienie by chciało się w nim przebywać. Wszystkie meble i układ pokoju miałam zostawić na swoim miejscu. Zaszaleć mogłam na ścianach i w dodatkach. Poniżej przedstawiam mój pomysł na pokój dla ośmioletniej dziewczynki. Jeśli jesteście ciekawi, czytajcie dalej…

Pomysł na pokój dla ośmiolatki

Zdecydowałam, że ściany zostaną pomalowane na zielono (dwa odcienie: butelkowa zieleń i jaśniejsza szałwia) a ta znajdująca się na wprost drzwi wyklejona będzie wzorzystą tapetą z egzotycznym motywem roślinnym. Różowe krzesło i różowe zasłonki zostaną te co dotychczas. Lubię niesztampowe połączenia kolorystyczne a róż i zieleń z pewnością do takich należą. W pokoju Zosi zaplanowałam sporo złotych dodatków takich jak złote lustra, organizer nad biurko, girlanda świetlna i rzucający się w oczy złoty napis 3d. Będą też złote wieszaki ścienne z motywem dzikich zwierząt, złoty stolik i nowy, aksamitny puf ze złotą obramówką. Plakaty – oczywiście w złotych ramkach. Uchwyty meblowe i karnisz również przemalowane zostaną na złoto. Nowy dywan w zielone liście doda przytulności. Dorobiony zostanie zagłówek do łóżka z zaokrąglonymi, tapicerowanymi panelami obitymi welurową tkaniną z połyskiem. Myślę, że przyda się jeszcze nowy cylindryczny żyrandol – będzie pasował jak ulał. Wstępną koncepcję możecie zobaczyć na poniższym moodboardzie. 

Projekt pokoju ośmiolatki elegancki pokój

Elegancki pokój dziewczynki - wizualizacja

Poniżej wklejam esencję tego wpisu czyli komplet wizualizacji. Zobaczcie, jak to teraz będzie po zmianach wyglądało…

Pokój dziewczynki zielony elegancki wystrój wnętrz
Złote litery 3d w pokoju dziewczynki
Złoty napis 3d w pokoju dziecka pomysł na pokój dla ośmioletniej dziewczynki
Zielony pokój dziewczynki
Projekt pokoju dla ośmioletniej dziewczynki - pomysł na pokój dla ośmioletniej dziewczynki
Złote dodatki w pokoju dziewczynki
Tapeta w pooju dziewczynki z motywem roślinnym pomysł na pokój dla ośmioletniej dziewczynki
zielony pokój dla dziewczynki
Złote litery 3d w pokoju dziewczynki
Złoty napis 3d w pokoju dziecka
Zagłówek dla dziewczynki pomysł na pokój dla ośmioletniej dziewczynki

Jak widać powyżej pomysł na pokój ośmioletniej Zosi opiera się na połączeniu zieleni z różem i złotych dodatkach. Nie zabraknie w nim egzotycznych wzorów zarówno w postaci roślin jak i dzikich zwierząt. Będzie dziewczęco ale z pazurem. Dość elegancko. Myślę, że pokój równie dobrze mógłby posłużyć nastolatce więc nie będzie wymagał przeróbek przez wiele najbliższych lat. 

Mama Zosi napisała, że córka padła z zachwytu jak zobaczyła co dla niej zaplanowałam. Podobno zaniemówiła z wrażenia a nie zdarza jej się to często. Jej mama też jest zadowolona. Obyło się bez żadnych poprawek i projekt został zaakceptowany w pierwotnej wersji. Suuuper!!! Takie zlecenia dodają mi skrzydeł:) Jeśli macie ochotę zafundować swoim dzieciom metamorfozę pokoju ale nie macie na nią pomysłu chętnie pomogę. Mam wrażenie , że projekty pokoi dziecięcych wychodzą mi najlepiej 🙂

edit: Już po realizacji

Uwielbiam gdy realizacja projektu, choć będąca bardzo dokładną kopią mojego pomysłu wygląda jeszcze lepiej niż wizualizacja. O to właśnie chodzi!!!

Pokój dziewczynki ośmioletniej zielony

Przeczytaj jeszcze...

Pokój aktywnej ośmiolatki - wyposażenie IKEA

Pokój nastolatki kochającej konie

1 thought on “Pomysł na pokój dla ośmioletniej dziewczynki”

  1. Świetnie wygląda ten pokój, myślę, że jest idealny dla dziewczynki. Tak naprawdę duże znaczenie odgrywają tutaj odpowiednie meble, które powinny być dopasowane do wzrostu dziecka, a także wszystkie ozdoby, dodające wnętrzu charakteru.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *