Stylizowana skrzynia skarbów

Stylizowana skrzynia skarbów

Niby już dawno skończyłam stylizować wyposażenie uroczego wakacyjnego domku dla Dobrusi i Michała ale wciąż zdarza się, że coś mi podrzucą jeszcze do zrobienia. Tym razem przywieźli mi starą drewnianą skrzynię. Miałam ją odnowić i pomalować tak aby przypominała skrzynię skarbów wyciągniętą z dna oceanu i przy okazji pasowała do urządzonej już sypialni na poddaszu. Uwielbiam takie odjechane zadania więc nie wahałam się ani chwili z przyjęciem tego zlecenia. Jeśli jesteście ciekawi jak wyszła mi stylizowana skrzynia skarbów czytajcie koniecznie dalej…

Drewniana skrzynia przed metamorfozą

Kufer, który miałam poddać metamorfozie był drewniany, przez kogoś dużo wcześniej malowany na biało i dość mocno obdrapany. Podobała mi się w nim jego masywność, stare metalowe okucia i skórzane uchwyty. Skrzynia w wersji “przed” jest widoczna na zdjęciach poniżej. Moi zleceniodawcy wymyślili sobie, że po odnowieniu wstawią go do swojej sypialni w domku nad jeziorem.

Stara skrzynia drewniana malowana
Stara skrzynia drewniana przed malowaniem
Stylizacja skrzyni drewnianej

Sypialnia na poddaszu w drewnianym domku
- miejsce docelowe

Obok i poniżej widzicie, zdjęcia sypialni, w której owa skrzynia skarbów miała się docelowo znaleźć. Wnętrze jest utrzymane w dość zachowawczej kolorystyce. Oprócz bieli, brązów i beżów jest tu trochę błękitów oraz stare złoto. Rustykalne elementy marynistyczne połączone zostały z eleganckimi meblami z rzeźbieniami. Chciałam żeby skrzynia skarbów, którą zrobię wpasowała się w to otoczenie ale wychodziła trochę przed szereg i dała się zauważyć na tle bielonej ściany z desek.  

Domek letniskowy drewniany nad jeziorem dekoracje wnętrz
Mała syrenka strój manekina krawieckiego dekoracja
Sypialnia na poddaszu w drewnianym domku
Dewocjonalia jako dekoracje wnętrz
Drewniany domek nad jeziorem aranżacja wnętrz stół z krzesłami
Drewniany domek nad jeziorem aranżacja wnętrz stół z krzesłami
Drewniany domek nad jeziorem aranżacja wnętrz stół z krzesłami

Stylizacja drewnianej skrzyni

Po oczyszczeniu wszystkich powierzchni zabrałam się za stylizację skrzyni skarbów. Chciałam, żeby kufer wyglądał jak wyciągnięty z dna oceanu. Miał kryć w sobie tajemniczą historię. Musiał być więc odpowiednio postarzony oraz odrobinę elegancki jak reszta mebli. Pomalowałam go wieloma odcieniami morskich błękitów i turkusów bo takie kojarzą mi się z wodą.  Na przód skrzyni nakleiłam drewniany, wypukły ornament.  Za pomocą szablonów porobiłam poprzecierane napisy i słabo widoczne wzory (ornamenty, róże wiatrów, kotwice, korony itp.).  Metalowe listwy pomalowałam farbą w kolorze starego złota a stare okucia jeszcze bardziej postarzyłam robiąc na nich jakby rdzę. 

Kufer malowany dekoracja wnętrza
Stara drewniana skrzynia skarbów

Malowana skrzynia skarbów

W efekcie tych wszystkich działań powstała wyjątkowa stylizowana skrzynia skarbów. Będzie w niej można przechowywać różne “przydasie”, niekoniecznie prawdziwe skarby. Ten unikatowy mebel możecie podziwiać poniżej. Dajcie znać w komentarzu co myślicie o takiej metamorfozie. 

Stara skrzynia kufer drewniany malowany
Kufer drewniany malowany po stylizacji
Efekt rdzy
Turkusowa malowana skrzynia skarbów
Kufer drewniany postarzany malowany
Stylizowana skrzynia skarbów turkusowa
Malowanie skrzyni drewnianej

Czytaj jeszcze...

Stylizacja manekina krawieckiego do dekoracji wnętrza

Stylizacja manekina krawieckiego

Różne rzeczy stylizowałam w swojej karierze ale ten manekin krawiecki z pewnością zasługuje na wyróżnienie. Jeśli do tej pory nie widzieliście tego wpisu, musicie to teraz nadrobić… 

Pomysły na marynistyczne dekoracje wnętrz z wioseł i pagajów

Malowane wiosła do dekoracji wnętrz

Jeśli lubicie marynistyczne dekoracje wnętrz i podobają się Wam wiosła powieszone na ścianie to ten wpis może być dla Was inspirujący. Pokazuję w nim aż trzy pary malowanych pagajów. 

2 thoughts on “Stylizowana skrzynia skarbów”

  1. Skrzynia, która wyglądała już na dosyć zniszczoną, po renowacji zachęca do postawienia jej w centralnym miejscu pokoju. Pomysł plus talent i wykonanie na szóstkę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *