Sylwestrowa dekoracja stołu last minute

Za 3 dni szykuje się specjalny dzień: Sylwester 2019. Większość z nas będzie żegnać stary rok i witać nowy na różnego rodzaju imprezach. Ci, którzy zdecydowali się na zorganizowanie Sylwestra w domu mają na głowie nie tylko ustalenie, przygotowanie całego karnawałowego menu, stworzenie playlisty i zakup fajerwerków. Warto chwilę zastanowić się i naszykować jakieś robiące wrażenie sylwestrowe dekoracje. Jeśli szukacie teraz inspiracji w internecie związanych z karnawałowymi,  imprezowymi dekoracjami to mam dla Was pewien pomysł, który nazwałam: sylwestrowa dekoracja stołu dla leniwych. Jeśli jesteście ciekawi co to takiego to czytajcie dalej. 

Uprzedzam na wstępie, że mój patent przeznaczony jest dla osób, które aranżację i dekorację wnętrz traktują tak jak ja czyli z przymrużeniem oka. Pomysł nie jest mój. Znalazłam go parę lat temu w internecie ale póki co nie spotkałam u nikogo niczego podobnego. Uważam, że warto ten patent rozpowszechnić. Ja stosuję go z powodzeniem od paru lat i bardzo sobie chwalę. Jest tani w zastosowaniu i mało kłopotliwy a wrażenie robi całkiem duże. Już wyjaśniam o co dokładnie chodzi. 

Dekoracja stołu na sylwestra last minute

Chodzi o sylwestrową dekorację stołu w postaci błyszczącego, metalicznego obrusu. Taki obrus to tak naprawdę folia termiczna dostępna w każdej aptece za kilka lub góra kilkanaście złotych. Niektórzy mówią na to koc termiczny albo koc ratunkowy. Taka błyszcząca folia o dość dużym rozmiarze to idealny wynalazek. Dedykowana do okrywania wyziębionych osób poszkodowanych w wypadkach albo dla sportowców, którzy chcą się ochronić przed utratą ciepła. Okazuje się, że jest to produkt w sam raz by nakryć całkiem  spory blat stołu niczym zwykły obrus. Folia po jednej stronie ma kolor złoty, a po drugiej srebrny. To od Was zależy, której strony użyjecie. 

Folia termiczna jako obrus karnawałowy

Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się mój stół nakryty taką folią. Weźcie tylko pod uwagę, że mój obrus ma już kilka lat i zdążył się mocno pognieść. Jeśli kupicie nową folię w aptece będzie ona równiutko złożona w kostkę i nie będzie miała takich licznych i nieregularnych “zagniotów” jak moja. Będzie z pewnością bardziej estetyczna.

Dekoracje wnętrz DIY - pomysły
Srebrny metaliczny obrus sylwestrowy karnawałowy

Taki metaliczny obrus ma jeszcze jedną zaletę: pięknie odbija kolorowe światło z kręcącej się dyskotekowej kuli. 

Karnawałowe dekoracje stołu

Jeśli nie organizujecie w tym roku Sylwestra w domu ale za to następnego dnia zaprosiliście bliskich na noworoczny obiad też możecie wykorzystać patent z foliowym metalicznym obrusem. Ewentualnie można sięgnąć po to rozwiązanie w późniejszym terminie ale też oczywiście w ramach karnawału. Jestem pewna, że Wasi goście będą zachwyceni niecodzienną metaliczną aranżacją stołu. 

Srebrny metaliczny obrus sylwestrowy karnawałowy

Ciekawa jestem co myślicie o takim dość nowatorskim rozwiązaniu. Czy taka sylwestrowa dekoracja stołu last minute w postaci błyszczącego obrusu z folii termicznej ma według Was rację bytu? 

Osobiście uważam, że taki metaliczny obrus w złotym lub srebrnym wydaniu robi dużą robotę i idealnie podkreśla karnawałowy klimat. Może wystarczyć jako jedyna dekoracja. Jeśli potrzebujecie “czegoś” co stworzy Wam sylwestrowy nastrój i nie macie czasu na wymyślanie innych ozdób taki obrus może Was uratować. Uważajcie jednak ze sztucznymi ogniami. Iskry spadające na taki foliowy obrus momentalnie wypalają w nim dziury i mogą uszkodzić drewniany blat. 

Srebrny metaliczny obrus sylwestrowy karnawałowy

Życzę Wam
Szampańskiej zabawy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *