Sypialnia z tapetą w kwiaty

Sypialnia z tapetą w kwiaty

Pamiętacie metamorfozę kuchni z boazerią, którą pokazywałam Wam jakiś rok temu? Teraz jej właściciele zdecydowali się na odnowienie kilku innych pomieszczeń, w tym sypialni, o której dziś zamierzam napisać. Do zaprojektowania zmian wybrali znowu mnie. Podobnie jak wtedy, miała to być niskobudżetowa metamorfoza i wszystkie meble miały zostać . Wszystko inne mogłam zmieniać, oczywiście mieszcząc się w założonym, niedużym budżecie. Ponieważ niskobudżetowe metamorfozy wnętrz to moja specjalność bardzo chętnie podjęłam się tego zadania. Jeśli jesteście ciekawi co wymyśliłam, czytajcie dalej…

Pomysł na metamorfozę

Moi klienci to seniorzy w wieku 65+. Nie lubią szaleństw. Cenią sobie funkcjonalność i praktyczne rozwiązania. Kilka lat temu wszystkie meble zmienili na nowe, sosnowe, i nie zamierzali ich w najbliższym czasie wymieniać. Byli jednak otwarci na zmianę kolorystyki ścian, wymianę żyrandola, zasłon i dodatków tworzących klimat. Pani domu powiedziała, że najbardziej ze wszystkich kolorów lubi liliowy róż więc musiałam ten kolor uwzględnić. Miał on być na ścianach ale nie chciałam malować nim wszystkich ścian. Zaproponowałam, by jedną z nich wykleić tapetą w kwiaty. Żeby przekonać inwestorów do mojego pomysłu stworzyłam moodboard pokazujący zestawienie zastanych sosnowych mebli z proponowaną tapetą i innymi, nowymi elementami, które zamierzałam zmienić/dokupić

Sosnowe meble w sypialni

Ta delikatna kwiatowa tapeta bardzo przypadła klientom do gustu i to ona stała się źródłem inspiracji kolorystycznych pozostałych elementów.  Skoro jedna ściana miała być dominująca i wzorzysta to uznałam, że reszta dodatków musi być gładka, tj, bez wzoru ale w różnych kolorach, które występują na tapecie. Jak już to sobie w głowie poukładałam poszło prosto. Pojechałam na rekonesans do kilku pobliskich sklepów i wybrałam wszystko bardzo szybko przykładając próbkę tapety do poszczególnych elementów. Tym sposobem udało mi się w Castoramie dobrać farbę, zasłony, dywan oraz narzutę na łóżko. Ponieważ rok temu, w tym samym domu w kuchni, zarządziłam zmianę uchwytów, żyrandola i różnych okuć na czarne to teraz również poszłam tym tropem. Uznałam, że tutaj karnisz, gałki i klamki też będą czarne (a nie złote jak do tej pory)

tapeta w kwiaty do sypialni

Realizacja mojego projektu była szybka i bezproblemowa. W jedno popołudnie pomogłam inwestorom w robieniu potrzebnych zakupów, za parę dni odbyło się malowanie i tapetowanie. Teraz sypialnia wygląda tak:

 

kwiatowa tapeta w sypialni
kwiatowa tapeta w sypialni
kwiatowa tapeta w sypialni
kwiatowa tapeta w sypialni
kwiatowa tapeta w sypialni
kwiatowa tapeta w sypialni
fioletowa sypialnia i meble sosnowe
tapeta w kwiaty w sypialni
fioletowa ściana

Do całkowitej realizacji projektu brakuje jeszcze ramek na ścianie za telewizorem (lada dzień zawisną) i dwóch okrągłych luster w czarnych ramach, które mają wisieć nad łóżkiem. Inwestorzy wstrzymali się z ich zakupem i polują na jakąś wyprzedaż w okazyjnej cenie. Może ktoś z Was coś wie na ten temat niech da znać w komentarzu to chętnie przekażę.

Myślę, że metamorfoza wyszła całkiem fajnie. Może nie jest jakoś powalająco oryginalnie ale z założenia miało być dość zachowawczo. Tapeta w kwiaty “robi robotę” i sprawia, że wnętrze jest bardziej dynamiczne. Inwestorzy są bardzo zadowoleni. Twierdzą, że po tych zmianach czują się młodsi niż w rzeczywistości . W podziękowaniu za dobry pomysł dostałam od nich piękny bukiet kwiatów. Było mi bardzo miło!

Sypialnia z tapetą w kwiaty

6 thoughts on “Sypialnia z tapetą w kwiaty”

  1. Pingback: Sypialnia z tapetą w kwiaty – Cudowne Wnętrza

  2. Fajne wnętrze. Wyszło Ci jasne i przytulne wnętrze. Nic dziwnego, że właściciele byli zadowoleni. Myślę, że w takiej sypialni dobrze czułaby się zarówno singielka, nastolatka jak i starsze małżeństwo. Tapeta na ścianie wygląda lepiej niż w rolce. Podziwiam umiejętność dostrzeżenia w kawałku tapety wizji całości.
    Szkoda jedynie, że nie ma zdjęć z przed wykonania aranżacji.

    1. Joanna Kaźmierczak

      Dziękuję za komentarz. Bardzo ubolewam, że nie mam zdjęć przed. Jestem lapa do kwadratu, że nie zrobiłam!

  3. Efekt końcowy wygląda naprawdę świetnie! Wykorzystanie tapety we wnętrzu to dobry pomysł, ponieważ dodaje mu charakteru. Tak naprawdę można całkowicie odmienić i odświeżyć pomieszczenie właśnie za pomocą jakiejś ciekawej tapety.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *