Salon z otwartą kuchnią - projekt w stylu eklektycznym

Nowoczesny eklektyzm to styl, który skradł moje serce i z tego, co się orientuję, nie tylko moje.  Jest nieprzeładowany, raczej bez zbędnych dekoracji ale przytulny na tyle, że niemal każdy będzie się w nim dobrze czuł. 

Projektując ostatnio salon z kuchnią w domu jednorodzinnym postawiłam na nowoczesny eklektyzm. Starałam się połączyć dwa wiodące trendy: boho i styl loftowy.  Zastosowałam  odważną kolorystykę ale dzięki powtarzalności na wielu elementach wydaje się ona bardzo spójna. Zobaczcie poniżej jak poradziłam sobie z tematem. Przedstawiam Wam kilka wizualizacji projektu tego wnętrza. Ciekawa jestem czy zaproponowane przeze mnie rozwiązanie przypadnie Wam do gustu…? 

Projekt salonu w stylu eklektycznym - nowoczesnym
Aranżacja salonu w stylu eklektycznym - nowoczesnym
szałwiowe ściany w salonie
Aranżacja salonu w stylu eklektycznym - nowoczesnym
Salon w stylu eklektycznym modern loft
Aranżacja salonu w stylu eklektycznym - nowoczesnym
Aranżacja salonu w stylu eklektycznym - nowoczesnym
Aranżacja salonu w stylu eklektycznym - nowoczesnym
Kolorowe drzwi malowane projekt korytarza
korytarz hall w domu jednorodzinnym
Aranżacja salonu w stylu eklektycznym - nowoczesnym
Aranżacja salonu w stylu eklektycznym - nowoczesnym
Salon w stylu eklektycznym - nowoczesnym
fotel wiszący z bambusa w salonie

Kolorystyka

Jak widać projekt salonu z otwartą kuchnią uwzględnia malowanie ścian w trzech kolorach: szałwiowym, pomarańczowym (który znacznie podkręca atmosferę) i jasnym szarym. Oprócz wymienionych barw we wnętrzu wystąpią jeszcze stonowane beże, ożywiający musztardowy i kolor petrol. Znajdą się one na tkaninach oraz malowanych drzwiach wewnętrznych. Większość industrialnych elementów będzie czarna lub prawie czarna (antracyt, grafit). Osobiście uważam taki mix za bardzo ciekawy. 

Zastosowane materiały

W eklektycznie urządzonym, nowoczesnym salonie można zaszaleć i wykorzystać całkiem sporo materiałów. Mamy tu meble w klimacie boho zrobione  z bambusa  a także takie bardziej popularne, zrobione z płyty imitującej drewno. Jedne są jasne a inne ciemne. Ich prostota przełamana została plecionką z naturalnej rafii (styl boho) albo elementami stalowymi, bardziej w klimacie loftowym.  W projekcie znalazły się jeszcze nowoczesne drewniane lamele i żaluzje, szklana witryna z elementami stali i stalowe, industrialne stołki barowe.  Tkaniny obiciowe to miłe w dotyku welury, zasłony także są dość grube, aksamitne. Nie ma firan bo widoki za oknem na to nie zasługują.  Siedziska hookerów obite są brązową skórą.  Co ciekawe (i do mnie trochę niepodobne), nie zaplanowałam w tym wnętrzu antyków ani starszych sprzętów z historią, które często znajdują swoje miejsce w eklektycznych wnętrzach. Są za to plakaty w stonowanych barwach i ujednoliconych czarnych ramach.  Wszystko jest nowe i dostępne w popularnych sklepach od ręki. 

Modern loft - styl, który podoba się większości

Myślę, że wyszło mi całkiem zacne wnętrze. Charakterystyczne z uwagi na kolorystykę (ten pomarańcz!) ale spójne i łatwo akceptowalne przez większość odbiorców.  Ważne, że urządzenie salonu w zaproponowany sposób nie będzie trudne technicznie i nie pociągnie za sobą inwestycji za miliony monet. Jestem przekonana, że jeszcze nie raz przyjdzie mi projektować w podobnym stylu. Sama mogłabym tak mieszkać:) 

Projektowanie wnętrz łódź zgierz salon z otwartą kuchnią
kolorowe wnętrze 2021
projekt salonu w stylu boho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *