Malowanie mebli na biało z przecierką

Sosnowy stół, krzesła JOKKMOK z Ikea, dwa stare fotele i drewniany kojec dla dwóch piesków to główni bohaterowie niedawnego zlecenia, które dostałam od Pani Lidki z pracowni projektowej Wizja Wnętrza. Moja zleceniodawczyni realizuje pewne przedsięwzięcie dla swoich klientów i poprosiła mnie o przeprowadzenie metamorfozy tych kilku różnych mebli. Chodziło o przemalowanie ich na biało i zrobienie przecierek. 

Tak meble wyglądały, gdy zobaczyłam je po raz pierwszy:

Zestaw: stół i krzesła sosnowe z IKEA
Zwykłe krzesła sosnowe z IKEA
Stare fotele do odnowienia
Kojec dla psa drewniany

Jak widać każdy z tych okazów pochodził z zupełnie innej bajki. Skandynawski komplet jadalniany był zupełnie współczesny i wciąż można taki kupić w szwedzkiej sieciówce, fotele bez poduch na pewno pamiętają ubiegły wiek a rustykalny kojec to już w ogóle zupełnie inny klimat – raczej rustykalny. Po metamorfozie miały stanowić komplet… 

Do malowania użyłam farby kredowej, która idealnie nadaje się do robienia późniejszych przetarć. Z malowaniem poszło całkiem gładko. Przy robieniu przecierek bardzo się starałam by wyglądały one dość naturalnie. Pyliło się strasznie. Pył miałam na włosach, rzęsach a nawet na zębach:) Dobrze, że pogoda wreszcie dopisała bo mogłam tę pracę wykonywać na dworze. Potem położyłam kilka warstw lakieru i osiągnęłam efekt, który można podziwiać poniżej:

Stół i krzesła po przemalowaniu są teraz takie:

Odnawianie mebli sosnowych z IKEA - malowanie na biało z przecierką
Stół i krzesła z Ikea malowane na biało
Jak przemalować stół sosnowy na biało?
Malowanie krzeseł sosnowych na biało z przecierką

Fotele z czarnych zrobiły się białe:

Malowanie mebli na biało z przecierką
Malowanie mebli na biało

Na razie nie mają jeszcze poduch ale domyślam się, że właściciele szykują dla nich coś ekstra.

Ciekawe czy pieski poznają swój kojec. Dla ułatwienia zgodnie z życzeniem właścicieli zostawiłam im tabliczkę z imionami:

Drewniany kojec dla psa malowany na biało
Biały drewniany kojec dla psa

Póki co, właściciele tych mebelków wyjechali na wakacje. Nie wiem, czy dokonana przeze mnie metamorfoza im się spodoba. Wszystko okaże się gdy wrócą i zgłoszą się po odbiór. Na razie pani projektantka, odnośnie podesłanych przeze mnie finalnych zdjęć, wyraziła krótki komentarz: 

“BELLISSIMA PIEKNIE”.

Dobrze wróży:)

Malowanie mebli sosnowych na biało

1 thought on “Malowanie mebli na biało z przecierką”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *