Metamorfoza dwóch foteli PRL

Wszyscy wiedzą, że fotele z okresu PRL stały się ostatnio wyjątkowo modne. Kto ma możliwość, wyciąga takie ze strychu i odnawia a jeśli nie pasują mu do wystroju mieszkania, próbuje zrobić na nich interes życia sprzedając, np. na portalach ogłoszeniowych. Zakłady tapicerskie zalewane są zleceniami odnawiania popularnych Chierowskich i Lisów. Przy okazji drastycznie podniosły stawkę za tę usługę. W sklepach meblowych pojawiły się nowe linie nawiązujące designem do PRL. Jak widać moda na retro trwa w najlepsze i wygląda na to, że w najbliższym czasie nic się w tym względzie nie zmieni. I dobrze. Sama lubię meble Polski Ludowej i lubię gdy trafia mi się zlecenie w tym klimacie. 

Dziś chciałabym pokazać spektakularną przemianę oldskulowych foteli projektu Hanny Lis, które do mojej pracowni przywiozła pani Asia. 

Stare fotele PRL H. Lis
Stare fotele patyczaki

Jak wszystkie tegp typu mebelki pokryte były obskórną bordową tapicerką a moja klientka zażyczyła sobie aby zmienić ją na coś odjazdowego i mega kolorowego. Tylko żadnej bieli! – powiedziała. Drewniane stelaże też miały zostać pomalowane na jakiś intensywny kolorek. 

No to proszę bardzo. Są!

Fotele PRL patyczaki Lis po renowacji
Fotele PRL - kolorowe po metamorfozie
Fotele kolorowe PRL
Renowacja foteli PRL
Fotele z kolorową tapicerką
Odnawianie foteli PRL

Wyszło odjazdowo i bardzo energetycznie. Obicia są mega kolorowe a co za tym idzie odporne na dzieci. Pani Asia na ich widok powiedziała: “Fotele pierwsza klasa! Jestem pod ogromnym wrażeniem Pani prac”. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za komplement i liczyć na kolejne, równie ciekawe zlecenia. P

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *